האם עליכם לנסוע במהלך COVID-19?

Nomadic Matt posing for a photo in Hawaii while traveling
פורסם : 11/9/2020 | 9 בנובמבר 2020

בימים אלה, בגלל COVID-19, נושא הנסיעות מעורר תגובות מאוד חזקות של אנשים – ובצדק. בכל פעם שאני מפרסם טיפים לטיולים ברשתות החברתיות ושוכח לכלול את המילים "במועד מאוחר יותר" או "כשזה בטוח", מקהלת פרשנים אומרת לי שזה לא אחראי לקדם נסיעות במהלך מגפה, שכולם רק צריכים להישאר בבית, ואני צריך להתבייש בעצמי (כן, יש אנשים שבאמת אומרים את זה).

אנשים רבים "בוששו" לנסוע במהלך הקיץ – גם אם הטיול היה איפשהו מרוחק.

אבל, כפי שכתבתי ב- המאמר שלי על שיימינג טיסה, שיימינג לא פותר שום דבר. זה לא גורם למישהו לשנות את ההתנהגות שלו; זה רק גורם להם להתעמק יותר, שכן השיימינג יוצא כתקיפה על אופיים. ואף אחד לא רוצה לחשוב שהם האיש הרע.

ומה עם אלה שסומכים על תיירות לחיות? איך אתה אומר 10% מהעולם , "אני מצטער, אתה צריך להיות רעב ולהיות חסר בית. אנו יכולים לנסוע רק שוב כאשר יש חיסון זמין לכולם! בהצלחה!"?

כאשר COVID פגע במרץ, אמרו לנו להישאר בבית כדי "לשטח את העקומה" כדי שלא נחרוג ממערכות בתי החולים שלנו. במדינות רבות זה קרה. באחרים, במיוחד ארצות הברית , זה לא עשה זאת.

וכעת, כשהמגפה משתוללת לגבהים חדשים באזורים רבים באירופה ובארצות הברית, הרבה אנשים סובלים מעייפות נמוכה ומתחילים לנסוע שוב (לא רק כדי לעבור למקום אחר במשך חודשים אלא במשך טיול פנאי קצר).

אבל האם כדאי לך? האם זה נכון לנסוע במהלך COVID?

COVID-19 הוא אמיתי מאוד. היה לי את זה. חברים שלי קיבלו את זה. אני מכיר אנשים שאיבדו את זה לקרובים. הנגיף הוא קטלני פי שש מהשפעת ומתפשט הרבה יותר מהר. (וכשאנחנו נכנסים לעונת השפעת בחצי הכדור הצפוני, עכשיו אנחנו צריכים לדאוג גם לזה.)

אבל מצד שני, זה לא ימי הביניים (או אפילו 1918). אנו מכירים את השיטות המומלצות להפחתת התפשטות מחלות זיהומיות שהטמיעו מדינות רבות בעולם (וייטנאם, טייוואן, דרום קוריאה, ניו זילנד, איסלנד ותאילנד, עד כמה שם).

רופאים וחוקרים מגלים טיפולים וחיסונים הרבה יותר מהר מבעבר (היום, כשאני מפרסם את זה, פייזר הודיעה רק על תוצאות ניסוי חיסונים מבטיחות מאוד).

עכשיו, אני לא מאשים מישהו שרוצה להישאר בבית עד שיהיה חיסון. יש לי חברים שלא עזבו את ביתם מאז שהמגפה החלה. לאנשים יש זכות להיות זהירים.

אבל האם זה אומר שעלינו לבייש אנשים שלא נשארים בבית?

כמי שעשה טיול קיץ , אני יודע שיש דרכים לנסוע תוך צמצום הסיכון.

אני חושב שאנחנו צריכים לטפל בנגיף ולנסוע כמו שאנחנו מטפלים במחלות מין ומין. אנחנו לא יכולים להעמיד פנים שאנשים לא הולכים לקיים יחסי מין (או במקרה של הנגיף, לבוא במגע עם אנשים אחרים), אבל אנחנו יכולים לחמש אותם במידע הטוב ביותר על תרגול מין בטוח (הפחתת הסיכון לחלות ב נגיף), לבישת הגנה (מסכות) והצורך להיבדק לעיתים קרובות.

כשהתחלתי לכתוב מאמר זה בחודש שעבר, המקרים והאשפוזים לא עלו כל כך מהר כמו עכשיו. אני חושב שאנחנו צריכים, בחלקם, להישאר בבית ולהתרחק מאנשים. ריחוק חברתי, ללבוש מסכה, ולהיות חכם.

אבל, רק בגלל ש ארצות הברית ואירופה הן תיקי סל, זה לא אומר שבכל מקום אחר נמצא. יש הרבה מקומות שהם בסדר גמור – והם רוצים מבקרים.

אני עדיין חושב שיש דרך בטוחה להפחית את הסיכון ולנסוע. יש הרבה דברים הגיוניים שאתה יכול לעשות כדי להיות בטוחים:

  • קבל בדיקת COVID לפני שאתה הולך
  • ללבוש תמיד מסכה
  • שטוף ידיים [19459016 ]
  • שמור על מרחק חברתי
  • הימנע ממפגשים גדולים

הבא, פעל לפי כל הכללים. אם למדינה או למדינה בה אתה מבקר יש חוקים נוקשים, פעל בהתאם להם. חבר נסע לאחרונה לג'מייקה, שם הממשלה אומרת שתיירים יכולים לבקר באזורים מסוימים בלבד. אבל הוא החליט להשיג Airbnb במקום, מחוץ לאזורים האלה, והתאכזבתי מאוד לשמוע את זה. שני תיירים צרפתים שברו הסגר וגרמו לגל שני באיסלנד . פעל לפי הכללים לאן שאתה הולך.

שלישית, אל תסתובב הרבה. ככל שאתה הולך למקומות רבים יותר, כך אתה מגדיל את הסיכון לקבל (ולהפיץ) אותו. ללבוש מסכה, להתאמן בהיגיינה נאותה, למרחק חברתי ולהימנע מהקהל. אני רואה יותר מדי אנשים שמסתובבים בארצות שונות כאילו הכל בסדר. או להתלונן כשהם צריכים ללבוש מסכה. נקט את אותם אמצעי זהירות שהיית עושה בבית – לא רק כדי להגן על עצמך אלא גם על האנשים ביעד שאתה מבקר.

***

כשכתבתי על נסיעתי למיין , אנשים רבים הזהירו אותי לנסוע, למרות שנבחנתי מראש וביליתי את רוב את הזמן שלי שם לבד.

אני מבין את תגובת הברכיים לנסיעה כרגע ("זו מגפה!") אבל אני חושב שזה חשוב שנעבור מעבר לפחד שלנו ככל שנלמד יותר על המחלה, מדינות יוצרות פרוטוקולי תיירות, בדיקות הופכות להיות נפוצה יותר, וטיפולים טובים יותר מתגלגלים.

אנו נמצאים באחד עשר חודשים למשבר זה, ובעוד שכל המגפות מסתיימות, זו אינה עומדת לצאת בקרוב. כפי שאמרו רופאים רבים, זהו הנורמה החדשה שלנו לעתיד הנראה לעין – ועלינו להסתגל.

אני חושב שעברנו את החלק הזה שבו כל נסיעה היא חסרת אחריות של 100%

אם אתה הולך להיות אחראי, להיבדק לפני שאתה הולך, דע שאתה לא מביא את הנגיף, ו נוהג "נסיעה בטוחה" ביעד שמכניס אותך , אני לא רואה כאן עניין אתי.

אתה בהחלט לא צריך לנסוע אם אינך מתכוון לעקוב אחר הכללים כמו קירה כאן או שלא תוכל לעבור מבחן לפני שאתה הולך. זה פשוט הופך אותך לטמבל אנוכי – ולעולם יש מספיק כאלה.

כמי שחי בארצות הברית (נקודה חמה), אני יותר בקצב של COVID כי זה בכל מקום כאן – אבל כל מקום שונה, ויש אזורים בעולם שהם בטוחים שרוצים שאנשים יבקרו.

אם לא נוח לך לנסוע, זה בסדר.

אך מכיוון שבדיקות מתבצעות ברחבי העולם (אפילו על ידי חברות תעופה מסוימות), הטיפולים משתפרים ומדינות נוקטות באמצעי זהירות בכדי להפחית את ההתפשטות, אני חושב שנסיעה אפשרית וכאשר נעשה זאת בצורה אחראית, לא לא מוסרי לַעֲשׂוֹת. השמע להוראות. שמרי על עצמך. תלבש מסכה.

P.S. – אפילו היכולת לנסוע כרגע היא מותרות רציניים, וככאלה חשוב יותר להיות אחראי במיוחד ובני אדם טובים. דאג לקהילות בהן אתה מבקר. בכוח רב, באה אחריות גדולה. זכרו איזה מזל שיש לכם לנסוע. אנא זכור את הזכות שלך וכבד את הכללים המקומיים.

הזמן את הטיול שלך: טיפים וטריקים לוגיסטיים

הזמן את הטיסה שלך
מצא טיסה זולה באמצעות Skyscanner [19459009 ] או מומונדו . הם שני מנועי החיפוש המועדפים עלי מכיוון שהם מחפשים באתרים ובחברות תעופה ברחבי העולם, כך שתמיד תדעו ששום אבן לא נותרה ללא הפיכה.

הזמן את הלינה שלך
אתה יכול להזמין את האכסניה שלך עם Hostelworld . אם ברצונך להישאר במקום אחר, השתמש ב- Booking.com מכיוון שהם מחזירים בעקביות את המחירים הזולים ביותר עבור בתי הארחה ומלונות זולים.

אל תשכח מביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות יגן עליך מפני מחלות, פציעות, גניבות וביטולים. זו הגנה מקיפה למקרה שמשהו ישתבש. אני אף פעם לא יוצא לטיול בלעדיו כיוון שהייתי צריך להשתמש בו פעמים רבות בעבר. אני משתמש ב נוודים עולמיים כבר למעלה מחמש עשרה שנה.

החברות המועדפות עלי המציעות את השירות והערך הטובים ביותר הן:

מחפש את החברות הטובות ביותר לחסוך כסף עם?
עיין בדף המשאבים עבור החברות הטובות ביותר לשימוש בעת נסיעה! אני מפרט את כל אלה שאני משתמש בהם כדי לחסוך כסף כשאני נוסע – ואני חושב שיעזור לך גם!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email