הספרים האהובים עלי משנת 2020

A woman in a bookstore looking at books on a ladder
פורסם : 11/12/2020 | 12 בנובמבר 2020

השנה לא היה מה שמישהו ציפה. כפי שהזכיר לנו COVID , אתה אף פעם לא יודע מה מחר יביא. והשנה, זה לא הביא יותר מדי דברים נהדרים (במיוחד עבור אנשים כמוני העובדים בענף התיירות).

עם זאת, אם היה בטנה מכסף אחד, זה שהבית כל כך הרבה איפשר לי להגביר את הקריאה שלי. אמנם השנה הזו התחילה לאט, אבל מאז COVID, עשיתי ממוצע של ספר (לפעמים שניים) בשבוע. (כלומר, אחרי הכל, מה עוד אעשה?) סוף סוף נפתחו ספרים שישבו בארון הספרים שלי זמן רב.

אז כשאני מסתכל אחורה על השנה הזו כשזה מגיע לסיומה, אני יכול למצוא לפחות דבר אחד טוב בנושא!

ומכיוון שעברה שנה שלמה מאז אני מפרסם פוסט על קריאותיי המועדפות עלי. (כשאנחנו נכנסים לעונת החגים, ספר הוא תמיד רעיון טוב למתנה!) הנה כל הספרים שקראתי השנה שאהבתי:

מחפש Transwonderland , מאת Noo Saro-Wiwa

Looking for Transworld book cover זה היה אחד מספרי הטיולים הטובים ביותר שקראתי בזיכרון האחרון. ממש אהבתי את זה. הסופרת נואו סארו-ויבה חוזרת למולדתה הניגרית מלונדון כדי ללמוד עוד על מורשתה, ארצתה ואביה. הוא מלא בתיאורים חיים, פרוזה מרתקת, ודיאלוג נפלא שנותן תובנה רבה למדינה ולמגוון של ניגריה. זה חובה לקרוא.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

The Invisible Hook , מאת פיטר ליסון

The Invisible Hook book cover ספר זה עוסק בערך כלכלת הפיראטיות בשנות ה -1700. זהו מבט מרתק כיצד פיראטים יצרו חוקות, תכניות תגמול לעובדים, שלטו בעצמם והשתמשו במיתוג כדי למזער קרבות. מסתבר שכל מה שאתה חושב שאתה יודע על פיראטים פשוט שטועה. לא היית חושב שספר על "כלכלת פיראטיות" יהיה מעניין, אבל אתה טעית גם בחשבון הזה!

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

הרגלים אטומיים , מאת ג'יימס קליר

Atomic Habits book cover פצצה תרבותית זו של הספר מלמד אותנו ששינויים קטנים בהרגלים שלנו יכולים ליצור תוצאות גדולות ולעזור לנו ליצור מערכות להשגת המטרות שלנו. זה היה מדריך טוב כיצד לבנות את חייך להנאה מרבית (כמו להתעורר מוקדם לקרוא!). בזמן שאני עושה הרבה ממה שהוא מציע, היו כמה דברים מעניינים שגרמו לי לחשוב מחדש על ההרגלים שלי. זה ספר יצירת ההרגלים המעשי ביותר שקראתי.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

נתראה בפיאצה , מאת פרנסס מייס

See You in the Piazza book cover פרנסס מייס מפורסמת כיושבת תחת השמש הטוסקנית, אך בספר זה היא ובעלה אד מורידים אותך משביל התיירות ומסביב לשלושה עשר אזורים באיטליה. באותה מידה שנכתב בצורה נהדרת כמו תחת השמש הטוסקנית , מבט זה על אוכל ותרבות איטלקית היה מעורר השראה ואינפורמטיבי, והוא ימלא אותך בתאוות נדידה. זה גורם לי לרצות לנסוע לאיטליה ברגע שכל הדברים COVID האלה נגמרים.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

מסע ערבי , מאת לויסון ווד

An Arabian Journey book cover לויסון ווד הוא סופר בריטי שאוהב לצאת לטיולים ארוכים. הוא הלך בנילוס, בהרי ההימלאיה וביבשת אמריקה. בספר זה הוא מבלה חודשים בהליכה במזרח התיכון בשיאה של מלחמת האזרחים בסוריה. אני מעריץ גדול של ווד: הסיפורים הסוחפים שלו מלאים באנשים ובעובדות מעניינות על מקומות. מצאתי את עצמי זולל את הספר הזה במהירות כמו הקודמים שלו.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

השפעת הגדולה , ג'ון מ 'בארי

The Great Influenza book cover זהו מבט מרתק על מגפת השפעת בשנת 1918, המכסה את אופן הפעולה של שפעת, אמצעי בריאות הציבור והיבטים אחרים של מה שקרה במהלך ההתפרצות. יש כאן הרבה שיעורים שנוכל (מחדש) ללמוד כאשר אנו נלחמים ב- COVID. עם זאת, דלג על כל החלק הראשון: זו היסטוריה ממש משעממת על המדענים והרופאים העיקריים וכלל לא נחוצה. לאחר מכן, עם זאת, הספר באמת מרים.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

Stardust , מאת ניל גיימן

Stardust book cover אני אוהב את הסרט אבק כוכבים רק לאחר האזנה למאסטרקלאס של ניל גיימן הבנתי שהוא מבוסס על ספר שכתב! אז הרמתי אותו וטרפתי אותו בכמה ישיבות. הסיפור המשיך ואמרתי "ואז מה קרה?", מה שאתה רוצה שכל ספר יעשה. זה ספר נפלא מאוד שיגרום לכם לחלום בהקיץ על הרפתקאות.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

פגישה באמונה , מאת פיית 'אדיל

Stardust book cover פיית אדיל הוא סופר נסיעות מוכשר מאוד וגם סופר נחמד – אחד מבני האדם האהובים עלי. ספר זה מתאר את חייה בתאילנד ואיך הפכה לנזירה הבודהיסטית השחורה הראשונה במדינה. זה ספר יוצא דופן על מציאת מקומך בעולם.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

עצב , מאת אווה הולנד

Nerve book cover נכתב על ידי עמית כותבת הנסיעות אווה הולנד, ספר זה עוסק במדע הפחד. מה גרם לזה? איך נעבור את זה? ואיך זה קשור להרפתקאות? באמצעות הרצון שלה להיפטר מהפחדים שלה, היא צוללת עמוק למדע הפחד ומה אנחנו יכולים לעשות בקשר לזה. אווה היא אחת הסופרות האהובות עלי והיא מפילה אותה מהפארק עם ספרה הראשון.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

מסלולים , מאת רובין דוידסון

Tracks book cover ספר זה עוקב אחר רובין דוידסון כשהיא נוסעת לבדו ברחבי העיר האוסטרלית בשנת 1980. זה היה מרתק, וכמי שביקרה בכמה מהמקומות אליהם נסעה, מצאתי שזה סיפור סופר מעניין איך הם נראו הרבה לפני שעברתי. הייתי מרותק לדף הראשון בסיפור המרתק הזה של חצץ והרפתקאות.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

בעיית השלושה גופים , מאת ליו צ'יקסין

The Three-Body Problem book cover ] כמה חברים הפנו אותי לטרילוגיית המדע הבדיוני הכוללת חייזרים, חקר חלל, פסיכולוגיה אנושית והמושג האימתני של "יער חשוך" שלא הפסקתי לחשוב עליו. הספר השלישי הוא האהוב עלי ביותר. זו אולי אחת מהטרילוגיות הגדולות ביותר של מדע בדיוני שקראתי ואני סופר נפשית נטפליקס הופכת אותו לסדרה!

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

המעטפה הצהובה , קים דינן

The Yellow Envelope book cover ספר זה מאת קים דינן היה ספר מסע מרתק על אישה שחשה אי נחת בנישואיה ובחייה בפורטלנד. לאחר ששכנעה את בעלה לנסוע בעולם, הם יוצאים להרפתקה שבודקת את נישואיהם. לאורך מסע שנמשך זמן רב משחשבו, קים מוצאת את מקומה בעולם. זה תחבולה שנמצאת בספרי טיולים רבים אבל נהנתי מאוד מהכתיבה והסיפורים שלה.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

מדבר עם זרים , מאת מלקולם גלדוול

Talking to Strangers book cover זה הוא כנראה עכשיו הספר המועדף על מלקולם גלדוול. זה מבט מדהים כיצד אנו (לעיתים קרובות לא מצליחים) לתקשר אחד עם השני. הוא מדבר על האופן שבו אנו מחדירים את האמת ומניחים הנחות לגבי כוונותיהם של אנשים. לעיתים קרובות אנו לא מכניסים את עצמנו לנעליו של האדם האחר כדי להבין מדוע הם מגיבים כפי שהם – ובדרך כלל לא מצליחים לשאול.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

Neverwhere , מאת ניל גיימן

Neverwhere book cover לאחר אבק הכוכבים, הרמתי ספר נוסף של גיימן. בפנטזיה זו, לונדוני יומיומי, ריצ'רד, נקלע ל"לונדון למטה ", עולם שבו העל-טבעי מתרחש מבלי שאנשים למעלה יודעים על כך. כתוב היטב להפליא ומלא בדימויים חיים, זהו הרומן האהוב עלי בשנה.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

עשר שנים נווד , על ידי!

Ten Years a Nomad book cover ולבסוף, מכיוון שלא הזכרתי את זה כמה חודשים, אם לא אספת עותק של הספר שלי, עכשיו זה זמן נהדר לעשות לכן. זכרונותי עוקבים אחר עשר שנות התרמילאות שלי בעולם ומדברים על עליות וירידות החיים כנווד קבוע. זה החיבור שלי על נסיעות ארוכות טווח ומשהו ששפכתי אליו את ליבי ונשמתי. הקפד להגיע לפגישת מועדון הספרים שלנו בדצמבר בנושא!

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

***

זו הייתה שנה נהדרת לקריאה, ומצאתי כמה כותרות נפלאות וחדשים מדהימים מחברים. COVID אולי הרס לי את תוכניות הנסיעה, אבל אני קורא עוד יותר אדוק. אם יש לך הצעות, שחרר אותן בתגובות.

P.S. – אם אתה מעוניין להשיג ספרים אלו ומקורם בארה"ב או בריטניה, אני ממליץ בחום על חנות ספרים . הוא תומך במוכרי ספרים עצמאיים – ועדיין מוודא שאתה מקבל את הספרים שלך במהירות. ההנחות אינן גדולות, וברור שאין קינדל, אך אם אתה עדיין מקבל עותקים קשיחים, אנא תמוך בחנות הספרים המקומית שלך. אני יודע שזה סופר קשה לא להשתמש באמזון (אני מחדל לזה לעתים קרובות מדי), אבל החנויות הקטנות האלה זקוקות לעזרתנו!

הזמן את הטיול שלך: טיפים וטריקים לוגיסטיים

הזמן את הטיסה שלך
מצא טיסה זולה באמצעות Skyscanner [19459009 ] או מומונדו . הם שני מנועי החיפוש המועדפים עלי מכיוון שהם מחפשים באתרים ובחברות תעופה ברחבי העולם, כך שתמיד תדעו ששום אבן לא נותרה ללא הפיכה.

הזמן את הלינה שלך
אתה יכול להזמין את האכסניה שלך עם Hostelworld . אם ברצונך להישאר במקום אחר, השתמש ב- Booking.com מכיוון שהם מחזירים בעקביות את המחירים הזולים ביותר עבור בתי הארחה ומלונות זולים.

אל תשכח מביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות יגן עליך מפני מחלות, פציעות, גניבות וביטולים. זו הגנה מקיפה למקרה שמשהו ישתבש. אני אף פעם לא יוצא לטיול בלעדיו כיוון שהייתי צריך להשתמש בו פעמים רבות בעבר. אני משתמש ב- נוודים עולמיים כבר עשר שנים.

החברות המועדפות עלי המציעות את השירות והערך הטובים ביותר הן:

מחפש את החברות הטובות ביותר לחסוך כסף עם?
עיין בדף המשאבים עבור החברות הטובות ביותר לשימוש בעת נסיעה! אני מפרט את כל אלה שאני משתמש בהם כדי לחסוך כסף כשאני נוסע – ואני חושב שיעזור לך גם!