חלקי חילוף לרכבי יוקרה – איך בוחרים נכון?

כשבאים לרכוש רכב חדש, ראוי ונכון לחשב היטב את עלויות הצריכה והשימוש לטווח הארוך. צריך לקחת בחשבון דברים כמו עלויות הביטוח השנתיות, צריכת הדלק, גורמי שחיקה ועוד. כולם יודעים שהרכב לא נשאר באותו מצב מיום הקניה.

הצורך בשימוש עתידי של חלקי חילוף לרכבי יוקרה, הוא דבר כמעט בלתי נמנע במהלך תקופת הכשירות של רכב. עניין זה הופך להיות טיפה יותר רציני ומורכב כאשר מדובר ברכב יוקרה.

ההבדלים שיש בבחירת חלקי חילוף של רכבי יוקרה לעומת רכב פשוט

  • עלות – כיוון שמחירי המחירון של רכבי יוקרה גבוהים בהרבה ממחירים של רכבים מדגמים פשוטים יותר, זה צפוי שגם המחירים על חלקי החילוף שלהם יהיו גבוהים יותר משמעותית.
  • לא פשוט למצוא אותם – קיימים בארץ שפע של מוסכים ובתי עסק שמוכרים ומתקינים חלקי חילוף לדגמי רכב פשוטים ונפוצים, אך נדיר יותר למצוא אצלם חלקי חילוף טובים עבור דגמי יוקרה. זה בהחלט הגיוני, מאחר וכמו שנתח האוכלוסייה המחזיקה ברכבי יוקרה הינה מזערית ביחס לשאר האוכלוסייה המחזיקה בדגמי רכב נפוצים, גם שוק התחזוקה והטיפול שלהם שומר על אותו פער. לרוב, מה שקורה זה שמייבאים את החלקים מחו"ל ולזה מצטרפת בעיית המיסוי כבדה.
  • מיסוי יתר – מלבד המחירים הגבוהים של החלקים, כמו עם חלקי חילוף ליגואר, קיימת בעיה של מיסוי יתר ותוספת עמלות גבוהות במיוחד שיכולות להיות בגובה מאות ואף אלפי אחוזים מהמחיר המקורי של החלק המבוקש.
  • שימור איכות הרכב – גם כשניתן להתקין חלפים אוניברסליים לרכבים פשוטים, בדרך כלל מי שמרשה לעצמו לקנות רכב בשווי מאות אלפי שקלים ונצרך לטיפול, יעדיף שלא להסתפק בחלקי חילוף זולים, אלא ירצה לשמר את האיכות המקורית של רכבו. כמו כן יש לציין שחלקי חילוף שאינם מקוריים לדגם הספציפי עלולים להזיק לתקינותו המכאנית של הרכב.

אז איך בוחרים נכון?

אנו בנשבר לי, יודעים שמספיק להסתכל על הרשימה החלקית המנויה לעיל כדי להבין שטיפול ברכב יוקרה זה עולם אחר השונה לחלוטין מטיפול ברכב רגיל.

לכן הדבר הנכון ביותר לעשות זה לפנות אך ורק למומחים – סוכנויות רכב ויבואנים רשמיים ומאושרים כך שיוכלו לתת את כל המידע המקצועי בנוגע לטיפול הרכב, אופן השימור התקין שלו וקנית חלקי חילוף מתאימים.

שלא כמו במוסכים חובבניים אחרים הפזורים בארץ, סוכנויות רכב שמוכרות ומטפלות ברכבי יוקרה מחזיקות לרוב אנשי מקצוע מומחים ומהימנים שידעו לעשות עבודה איכותית וטובה.

מי שמרשה לעצמו להחזיק רכב יוקרה שעלה במיטב כספו חייב לקחת בחשבון שבבוא העת יצטרך לראות מוסך רשמי ולהוציא לא מעט כסף, אך תמורת זה יזכה לשירות אמין, מקצועי ואיכותי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email