איך לומדים אנגלים ומדברים עם חברים מבלי להתבייש – דנה שמחוני Dana Simchoni

דרך מדהימה ללמוד אנגלית היא בבית הספר,עם מורה לאנגלית, כמו שאנחנו מכירים, דרך ספרים ומחברות וכתיבה והקשבה בשיעור.

דרך נהדרת נוספת ללימוד אנגלית היא על ידי שיחות עם חברים. אלה יכולים להיות בני משפחה הגרים בחו”ל, חברים לכיתה או אפילו אנשים המשחקים אתם אונליין ממדינה אחרת באותו המשחק. עודדו את הילדים לשוחח באנגלית מבלי להתבייש, לטעות יחד, לצחוק יחד, להתפדח יחד. רק ככה ניתן יהיה ליצור סביבת לימודים נוחה ונעימה שכל אחד ישמח לדבר ולהשמיע את עצמו, גם אם הוא מפחד לטעות.

כיצד מורה נכנס לתמונה והאם יש לזה עוד משקל היום?

מורה יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר עבורכם ו/או עבור הילדים שלכם ללימוד אנגלית. מורה יכול להתאים ללימוד השפה בכל גיל והמורה הנכון יודע גם להגיע אל כל תלמיד, לעשות אתו את חוויית הלימוד בצורה נעימה ולהכיר בסוגי האינטליגנציות החזקות של הילד וכיצד ללמד אותו בצורה הטובה ביותר, משהו שאף אפליקציה, סדרת טלוויזיה או אפילו חברים לא יבינו. לאחר הבחנת האינטליגנציה הלימודית החזקה של הילד ניתן יהיה להתאים את טכניקות הלימוד אליו וכך לסייע לו ללמוד אנגלית טוב יותר. כך למשל תלמיד וויזואלי יעדיף לראות תמונות, סרטים וסרטונים ודרך כך ללמוד. תלמיד שמיעתי דרך קבצי אודיו, תלמיד עם אינטליגנציה בינ-אישית גבוהה יעדיף ללמוד באמצעות שיחות ודיבור.

רוצים ללמוד עוד על איך לומדים אנגלים ומדברים עם חברים מבלי להתבייש? תמשיכו לקרוא!

דנה שמחוני ממשיכה ומלמדת איך לומדים אנגלית ואיך מצליחים לזכור ולדבר אנגלית ברמה הגבוהה ביותר.

דנה שמחוני – מורה לאנגלית – Dana Simchoni

דנה שמחוני (Dana Simchoni), הנה מורה לאנגלית, מובילת דרך לאנשים המעוניינים ללמוד את התחום ועושה זאת בחום ואהבה רבה מתוך רצון אמיתי להעניק ערך לכל תלמיד לכל קשר לגילו וצרכיו. לימוד אנגלית יכול להיות דבר מהנה במיוחד בעזרת המורה הנכון והחיבור עם התלמידים הנו מידי. עם חיוך רחב, אנרגיות טובות ורצון אמיתי ללמד ולתת ערך, דנה תוביל אתכם ללימוד נרחב של השפה האנגלית הנפלאה.

קראו עוד אצלנו – בלוג נשבר לי.

להמשך קריאה איך לומדים אנגלים ומדברים עם חברים מבלי להתבייש – דנה שמחוני Dana Simchoni

חלקי חילוף עבור טויוטה קורולה שנת 2005

יש לי טויוטה קורולה שנת 2005. זה השלב בו האוטו מתחיל להכנס למוסך יותר ועלויות התיקון מתחילות לעלות. חלקי חילוף זו חידה אחת גדולה. ישנם חלפים מקורייםחלקי חילוף משומשים, חלפים לרכב חליפיים ועוד המון הגדרות שאני בכלל לא מבין. תמיד נראה שחלקי חילוף זה שוק מסתורי ממש. אני מנסה לחפש גם חלקי חילוף באינטרנט ולא מבין מה קורה כאן – בחו”ל חלקי חילוף מקוריים עולים הרבה פחות. לעתים פחות מחמישית מהמחיר בארץ. מצד שני ישנם כמה אתרים בישראל שמציעים חלקי חילוף אבל אלה ממש לא פשוטים להתמצאות: חלקם מתמקדים בחלקים משומשים לרכב, אתרים אחרים שולחים לי הצעות מחיר ממוסכים. מאיפה לי לדעת מה שווים המוסכים האלה? כמו שלא אכנס סתם למוסך ברחוב, בטח שלא אתקן את האוטו במוסך לא מוכר ששלחו לי באינטרנט. למה אי אפשר פשוט לקנות חלקי חילוף ושהמוסך שלי יתקן אותם? זה היה יכול להיות מעולה – אני מביא את החלקים לאוטו והמוסך שלי מתקין אותם.

כל התחום הזה של חלקי חילוף לרכבים זו תעלומה אחת גדולה. אומרים שהיום יש כבר יבוא מקביל לחלקי חילוף מקוריים. איך אני אדע איפה למצוא אותם? הבנתי שיבואנים בכלל לא עובדים עם לקוחות פרטיים. ואם ארצה לקנות חלפים חליפיים במבצע – איך אדע בכלל שאלה באיכות טובה? בקיצור – תעלומה אחת גדולה.

להמשך קריאה חלקי חילוף עבור טויוטה קורולה שנת 2005

טיפולים לרכב בהנחה

יש המון פרסומות של טיפולים לרכב בהנחה.

מישהו מוכן פעם אחת להסביר לי מה כולל טיפול לרכב. מה בדיוק מחליפים בטיפול לרכב. מה ההבדל בין טיפול 10,000 לטיפול 100,000. האם מחליפים חלקים או רק שמן מנוע וכדומה. אני נוהגת ביונדאי אקסנט שנת 2004. לא ברור לי אפילו כל כמה קילומטר אני צריכה טיפול לרכב. הטיפולים לרכב זה עסק יקר, אבל כל פעם החשבון משתנה. יש טיפול לרכב שנגמר ב500 שקל והיה לי גם טיפול לרכב שעלה 1,500 שקל. אני מגיעה למוסך ולא מבינה בכלל מה כולל הטיפול עד שאני מקבלת את החשבון בסוף ואז רואה מה כולל התיקון לרכב.

יש לי חברה שאומרת שטיפול לרכב חייב להיות במוסך מורשה. פעם באמת הייתי עושה טיפולים במוסך מורשה אבל היום זה כבר עולה המון. ברור לי שצריך להקפיד על הטיפול לרכב אבל חבר שלי אומר שכל מוסך יכול לעשות את הטיפול לרכב שלי ולא חייבים מוסך מורשה. הבנתי שהטפולים לרכב גם חשובים כשרוצים למכור אותו.

הקונים מסתכלים בספר הטפולים לרכב ובודקים שם שבאמת שמרתי על האוטו ושהטיפול לאוטו נעשה במוסכים טובים. מהניסיון שלי טיפול לרכב הוא דבר חשוב וגם לבטיחות. לכן אני משתדלת לזכור להכניס את הרכב לטיפול כל 15,000 קילומטר. אבל אשמח אם מישהו יסביר לי פעם אחת ולתמיד – מה כולל הטיפול לרכב ומה המחיר של כל טיפול.

להמשך קריאה טיפולים לרכב בהנחה