חלקי חילוף לרכבי יוקרה – איך בוחרים נכון?

כשבאים לרכוש רכב חדש, ראוי ונכון לחשב היטב את עלויות הצריכה והשימוש לטווח הארוך. צריך לקחת בחשבון דברים כמו עלויות הביטוח השנתיות, צריכת הדלק, גורמי שחיקה ועוד. כולם יודעים שהרכב לא נשאר באותו מצב מיום הקניה.

הצורך בשימוש עתידי של חלקי חילוף לרכבי יוקרה, הוא דבר כמעט בלתי נמנע במהלך תקופת הכשירות של רכב. עניין זה הופך להיות טיפה יותר רציני ומורכב כאשר מדובר ברכב יוקרה.

ההבדלים שיש בבחירת חלקי חילוף של רכבי יוקרה לעומת רכב פשוט

  • עלות – כיוון שמחירי המחירון של רכבי יוקרה גבוהים בהרבה ממחירים של רכבים מדגמים פשוטים יותר, זה צפוי שגם המחירים על חלקי החילוף שלהם יהיו גבוהים יותר משמעותית.
  • לא פשוט למצוא אותם – קיימים בארץ שפע של מוסכים ובתי עסק שמוכרים ומתקינים חלקי חילוף לדגמי רכב פשוטים ונפוצים, אך נדיר יותר למצוא אצלם חלקי חילוף טובים עבור דגמי יוקרה. זה בהחלט הגיוני, מאחר וכמו שנתח האוכלוסייה המחזיקה ברכבי יוקרה הינה מזערית ביחס לשאר האוכלוסייה המחזיקה בדגמי רכב נפוצים, גם שוק התחזוקה והטיפול שלהם שומר על אותו פער. לרוב, מה שקורה זה שמייבאים את החלקים מחו”ל ולזה מצטרפת בעיית המיסוי כבדה.
  • מיסוי יתר – מלבד המחירים הגבוהים של החלקים, כמו עם חלקי חילוף ליגואר, קיימת בעיה של מיסוי יתר ותוספת עמלות גבוהות במיוחד שיכולות להיות בגובה מאות ואף אלפי אחוזים מהמחיר המקורי של החלק המבוקש.
  • שימור איכות הרכב – גם כשניתן להתקין חלפים אוניברסליים לרכבים פשוטים, בדרך כלל מי שמרשה לעצמו לקנות רכב בשווי מאות אלפי שקלים ונצרך לטיפול, יעדיף שלא להסתפק בחלקי חילוף זולים, אלא ירצה לשמר את האיכות המקורית של רכבו. כמו כן יש לציין שחלקי חילוף שאינם מקוריים לדגם הספציפי עלולים להזיק לתקינותו המכאנית של הרכב.

אז איך בוחרים נכון?

אנו בנשבר לי, יודעים שמספיק להסתכל על הרשימה החלקית המנויה לעיל כדי להבין שטיפול ברכב יוקרה זה עולם אחר השונה לחלוטין מטיפול ברכב רגיל.

לכן הדבר הנכון ביותר לעשות זה לפנות אך ורק למומחים – סוכנויות רכב ויבואנים רשמיים ומאושרים כך שיוכלו לתת את כל המידע המקצועי בנוגע לטיפול הרכב, אופן השימור התקין שלו וקנית חלקי חילוף מתאימים.

שלא כמו במוסכים חובבניים אחרים הפזורים בארץ, סוכנויות רכב שמוכרות ומטפלות ברכבי יוקרה מחזיקות לרוב אנשי מקצוע מומחים ומהימנים שידעו לעשות עבודה איכותית וטובה.

מי שמרשה לעצמו להחזיק רכב יוקרה שעלה במיטב כספו חייב לקחת בחשבון שבבוא העת יצטרך לראות מוסך רשמי ולהוציא לא מעט כסף, אך תמורת זה יזכה לשירות אמין, מקצועי ואיכותי.

להמשך קריאה חלקי חילוף לרכבי יוקרה – איך בוחרים נכון?

בומנייט לבית: 3 טיפים להטמעת בטון

כשחושבים על בניה מבטון או על בומנייט לבית, קשה לדמיין איך הוא יתאים כחלק עיצובי לבית פרטי. הורגלנו לחשוב על הבטון כדבר ששייך רק למקומות סואנים ולתעשייה הכבדה.

הוא גורם לנו לחוש אפרוריות, בנאליות ותחושה מיושנת. היום תפיסה זו השתנתה פלאים. בזכות טכניקות בנייה מתקדמות וטכנולוגיה חדשנית ניתן לעצב ו”לשחק” עם הבטון באופן שאפשר ליצור עיצוב המדמה כמעט כל חומר אחר ואפילו להראות יוקרתי יותר וטוב בהרבה.

מספיק לראות בטון מוחלק המעוצב בסגנון של מרצפות עץ כדי להתפעל ולא להאמין למה שרואות העיניים. אפשר להתבלבל בקלות ולחשוב שמדובר בפרקט אמיתי.

מה היא שיטת הטמעת הבטון לבית?

באמצעות טכניקת הטמעת בטון – בומנייט לבית אפשר ליצור כמעט כל סוג של טקסטורה ועיצוב פנים וחוץ לבית. השימוש בבומנייט נפוץ ביותר מאחר והוא משתלב ותופס מקום כבוד בסגנון העיצוב המודרני.

ניתן בקלות להשיג מראה השונה מהבטון הרגיל שאנו מכירים, באופן שהתוצאה המתקבלת תראה כמו חומר אחר יוקרתי יותר. בעלי בתים רבים בוחרים לעצב את בתיהם באמצעות בומנייט לבית והטמעה דקורטיבית של בטון.

3 טיפים להטמעת בטון ובומנייט לבית

אנו באתר נשבר לי, יודעים שלפני שמתחילים לעבוד על עיצוב הבית באמצעות מרצפות בטון, כדאי לקבל קודם 3 טיפים שיביאו לתוצאות טובות יותר לבית שלכם:

  • למדו לעומק על בומנייט – מדובר במותג בתחום עיצוב מרצפות הבטון. למדו עד כמה ניתן ליישם עבודות שיפוץ ועיצוב בביתכם, האם התשתיות שלכם ערוכות לכל שינוי, איזה סוגים של הטמעת בטון קיימים בשוק, איזה סוגים של מרצפות הכי מומלצים, מה הכי מתאים לבתים פרטיים, האם מה שמציעים הקבלנים אליהם פניתם מתאים לכם ועוד.
  • בצעו סקר שוק רחב– קבלנים רבים עובדים עם בטון, אך לא תמיד כולם יודעים לעבוד כמו שצריך על עיצוב בטון ואדריכלות פנים וחוץ. מאחר ומדובר בתחום שממשיך להתפתח ולהשתכלל, וודאו כי אתם מקבלים שירות מעסק אמין ומקצועי. עסק כזה שיש לו את הוותק והניסיון לעבוד עם כל החומרים. בקשו לראות עבודות ופרויקטים קודמים של העסק. בקשו לראות מה קבלן הביצועים מציע ועם איזה מבחר של חומרים הוא עובד. התייעצו איתם ותגידו להם איזה סגנון אתם רוצים שיהיה בבית שלכם. אחרי הכול מדובר בסגנון והטעם שלכם בנכס הפרטי שהשקעתם בו רבות.
  • בררו בנוגע לתחזוקה שוטפת של המרצפות. שאלו ממה מורכבת בלילת הבטון, מה הם החומרים שמהם עשויים המרצפות, מה יכול לפגוע בהן, איך לשמור על מראה חלק וברק בוהק לאורך זמן ואיך שומרים על ניקיונן ועמידותן לאורך זמן. מדובר בהוצאה לא קטנה עבור ביתכם, ובוודאי תרצו את הטוב ביותר עבור הנכס הפרטי שלכם שיישאר לזמן רב.

מהפכת עיצוב הבטון כבר מזמן לא שייכת רק לאריסטוקרטים ולחברה הגבוהה. יותר ויותר אנשים פונים לבעלי מקצוע ובוחרים לעצב מחדש את חצרותיהם במרצפות בטון דקורטיביות. מדובר בצעד חכם שיביא לנכס שלכם יוקרה וסגנון יוצאי דופן.

להמשך קריאה בומנייט לבית: 3 טיפים להטמעת בטון

איך לומדים אנגלים ומדברים עם חברים מבלי להתבייש – דנה שמחוני Dana Simchoni

דרך מדהימה ללמוד אנגלית היא בבית הספר,עם מורה לאנגלית, כמו שאנחנו מכירים, דרך ספרים ומחברות וכתיבה והקשבה בשיעור.

דרך נהדרת נוספת ללימוד אנגלית היא על ידי שיחות עם חברים. אלה יכולים להיות בני משפחה הגרים בחו”ל, חברים לכיתה או אפילו אנשים המשחקים אתם אונליין ממדינה אחרת באותו המשחק. עודדו את הילדים לשוחח באנגלית מבלי להתבייש, לטעות יחד, לצחוק יחד, להתפדח יחד. רק ככה ניתן יהיה ליצור סביבת לימודים נוחה ונעימה שכל אחד ישמח לדבר ולהשמיע את עצמו, גם אם הוא מפחד לטעות.

כיצד מורה נכנס לתמונה והאם יש לזה עוד משקל היום?

מורה יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר עבורכם ו/או עבור הילדים שלכם ללימוד אנגלית. מורה יכול להתאים ללימוד השפה בכל גיל והמורה הנכון יודע גם להגיע אל כל תלמיד, לעשות אתו את חוויית הלימוד בצורה נעימה ולהכיר בסוגי האינטליגנציות החזקות של הילד וכיצד ללמד אותו בצורה הטובה ביותר, משהו שאף אפליקציה, סדרת טלוויזיה או אפילו חברים לא יבינו. לאחר הבחנת האינטליגנציה הלימודית החזקה של הילד ניתן יהיה להתאים את טכניקות הלימוד אליו וכך לסייע לו ללמוד אנגלית טוב יותר. כך למשל תלמיד וויזואלי יעדיף לראות תמונות, סרטים וסרטונים ודרך כך ללמוד. תלמיד שמיעתי דרך קבצי אודיו, תלמיד עם אינטליגנציה בינ-אישית גבוהה יעדיף ללמוד באמצעות שיחות ודיבור.

רוצים ללמוד עוד על איך לומדים אנגלים ומדברים עם חברים מבלי להתבייש? תמשיכו לקרוא!

דנה שמחוני ממשיכה ומלמדת איך לומדים אנגלית ואיך מצליחים לזכור ולדבר אנגלית ברמה הגבוהה ביותר.

דנה שמחוני – מורה לאנגלית – Dana Simchoni

דנה שמחוני (Dana Simchoni), הנה מורה לאנגלית, מובילת דרך לאנשים המעוניינים ללמוד את התחום ועושה זאת בחום ואהבה רבה מתוך רצון אמיתי להעניק ערך לכל תלמיד לכל קשר לגילו וצרכיו. לימוד אנגלית יכול להיות דבר מהנה במיוחד בעזרת המורה הנכון והחיבור עם התלמידים הנו מידי. עם חיוך רחב, אנרגיות טובות ורצון אמיתי ללמד ולתת ערך, דנה תוביל אתכם ללימוד נרחב של השפה האנגלית הנפלאה.

קראו עוד אצלנו – בלוג נשבר לי.

להמשך קריאה איך לומדים אנגלים ומדברים עם חברים מבלי להתבייש – דנה שמחוני Dana Simchoni