Coronavirus and Travel: מה שאתה צריך לדעת (בתוספת משאבים)

עודכן : 16/11/20 | 16 בנובמבר 2020

מאז חודש מרץ, Coronavirus הרס את העולם. מיליונים חלו, מאות אלפים קיפחו את חייהם וכלכלות שלמות הושבתו. תוך מספר שבועות, מדינות שלמות נעלו את עצמן לחלוטין וסגרו את גבולותיהן בפני מבקרים.

לראשונה מאז כנראה מלחמת העולם השנייה, הנסיעות – תעשייה הנשענת על תנועה אנושית ומעסיקה 10% מכוח העבודה העולמי – נעצרו לחלוטין.

ככל שהחודשים התגלגלו, ראינו כמה מדינות נפתחות מחדש …… ואז חוזרות לנעילה, בעוד שיעדים אחרים מסתדרים טוב ונפתחו מחדש לתיירים (חלקם).

והתהליך הזה יוצר הרבה שאלות. יש הרבה משתנים וכללים משתנים כל הזמן.

איך אתה יודע אילו מדינות פתוחות? כיצד נגלה כללי ביקור חדשים? האם יחול ביטוח נסיעות במהלך המגפה? איך טיסה תהיה? האם בתי מלון ואכסניות בטוחים? אילו אטרקציות פתוחות? כדאי בכלל לנסוע עכשיו?

כדי לעזור לך להבין מה לעשות ואיפה למצוא מידע, יצרתי את הפוסט הזה בכדי שהכדור יתגלגל. (הערה: פוסט זה יעודכן ברציפות ככל שיהיה מידע נוסף. העדכון האחרון שלו היה 16 בנובמבר 2020.)

אילו יעדים פתוחים?

רשימת המדינות הנפתחות בשבועות ובחודשים הקרובים גדלה מדי יום. חלקן נפתחות לכל המבקרים הבינלאומיים, ואילו אחרות נפתחות רק למדינות שכנות. במדינות מסוימות, כמו ארה"ב, איסלנד ובולגריה, יש איסור על מבקרים ממדינות מסוימות. פולינזיה הצרפתית ובבהאמה גורמים לאנשים להציג תוצאת בדיקה שלילית תוך 72 שעות ממועד טיסתם. אותו דבר לגבי אוסטריה (כל עוד אתה מאחת מ -31 מדינות אירופה המאושרות). ברמודה דורשת בדיקה לפני ובפעמיים במהלך הביקור.

מצד שני, קמבודיה רוצה פיקדון בסך 2,000 דולר לכיסוי כל הוצאות COVID פוטנציאליות, בעוד שאלבניה, טורקיה, קוסטה ריקה ומקסיקו אינן מגבלות ופתוחות לחלוטין.

בקיצור, יש הרבה כללים שונים למיון.

פירוש הדבר שתצטרך לבצע מחקר ספציפי על סמך לאן אתה רוצה להגיע אם אתה רוצה לנסוע בקיץ או בסתיו. למרבה המזל, ישנם כמה אתרים שיגרמו למחקר להיות פשוט.

ראשית, הנה מפה מועילה (אך לא ידידותית למשתמש) של האיגוד הבינלאומי לתעבורה אווירית המראה לך אילו מדינות מאפשרות טיסות.

שנית, נקודות הגיא ו- נסיעה מהדרך מפלות את כללי הנסיעה הנוכחיים כמעט לכל מדינה בעולם. אלה המקומות הטובים ביותר להתחיל אם אתה מעוניין לראות אילו מדינות פתוחות.

אם אתה מארה"ב, ל- Skyscanner יש גם רשימה שימושית של מגבלות מדינה-לפי-מדינה, כמו גם מגבלות על פי מדיניות / מידע לביטול טיסה במדינה.

תוכל גם להוריד את האפליקציה לתכנון נסיעות האפליקציה באוויר לקבלת עדכונים שוטפים להגבלת נסיעות. האפליקציה שלהם די מדהימה מכיוון שהיא תאפשר לך למיין חברות תעופה לפי מה המדיניות שלהן, ותדע לך מה שדות תעופה עושים ויש לה גם מידע על בדיקות בריאות.

בנוסף, אם אתה נוסע לאירופה, מפה רשמית זו מהאיחוד האירופי תודיע לך אילו מדינות פתוחות .

שלישית, בדוק במשרד החוץ הרשמי של הממשלה או בוועדת התיירות מכיוון שיהיה להם את המידע העדכני ביותר.

אם אינך בטוח כיצד למצוא אתרים אלה, פשוט גוגל "(שם המדינה) משרד חוץ" או "מועצת התיירות הרשמית (שם המדינה)." בנוסף, "(שם מדינה) עדכון נסיעות COVID" יביא לכם גם רשימה טובה של אתרים רשמיים. יהיה להם את המידע הטוב ביותר על כללי הסגר פוטנציאליים, דרישות בדיקה והגבלות אחרות.

היכן אוכל למצוא את המידע העדכני ביותר לגבי ספירת המקרים?

אם אתה רוצה לראות את הסטטוס הנוכחי של מספר המקרים הפעילים של יעד, מפה אינטראקטיבית זו מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס מתעדכנת .

עם זאת, אני מעדיף את מדדי העולם כי זה קצת יותר ידידותי למשתמש ואתה יכול לנתח את הנתונים קצת יותר.

מה עושים חברות תעופה?

טיסה לעתיד הנראה לעין תהיה שונה בהרבה. נכון לעכשיו, רוב חברות התעופה דורשות מהנוסעים ללבוש מסכות, אם כי האכיפה אינה עקבית. תהליך העלייה למטוס השתנה גם כדי להפחית את האינטראקציות ולתמוך בריחוק פיזי.

חברות תעופה מסוימות (כגון דרום-מערב) אינן מזמינות מושבים אמצעיים בכדי לשמור על מרחק בטוח יותר בין הנוסעים (עם זאת, זה נמשך רק עד ה -1 בדצמבר, ולאחר מכן הם יתחילו למכור שוב כרטיסים למושב האמצעי).

רוב חברות התעופה פועלות כרגיל, מה שאומר שאתה יכול להיות בטיסה מלאה (עם פחות טיסות זמינות, הרבה מהנתיבים הפופולריים ביותר הם בתפוסה מלאה)

אם אתה חושב על טס בקרוב, הנה פוסט מועיל אודות הסיכון לתפוס COVID במטוס .

באשר לניקיון, חברות תעופה רבות מחטא בעיקר מטוסים בין כל טיסה. למדיניות הנוכחית, הנה רשימה של חברות התעופה הגדולות והנהלים הנוכחיים שלהן:

אם אתה טס או מטייל בדרך אחרת עם אנשים אחרים, הנה כמה עצות היגיינה חשובות:

 • שטוף את הידיים לעתים קרובות (או שקול ללבוש כפפות לטקס) .
 • לבש מסכה.
 • הימנע מלגעת בפניך.
 • נגב את מושבך או את פינת הישיבה שלך עם מגבוני חיטוי (מכיוון שאנשים הם גסים וכך גם מטוסים).

בצד החיובי, חברות תעופה רבות שינו את מדיניות הביטול שלהן, מה שאומר שלעתים קרובות תוכל לשנות את הטיסות שלך ללא קנס גם עכשיו (בדוק את חברת התעופה הספציפית שלך כדי לראות אם זו אפשרות לפני שאתה מזמין) . אני בספק אם זה יימשך זמן רב, אך מכיוון שחברות תעופה מנסות להכניס אנשים למושבים, הם יקלו על שינוי הטיסה שלך כדרך לעשות זאת!

מה עושים מלונות, הוסטלים ו- Airbnb?

מקומות לינה בערים רבות נסגרו או נאלצו לפעול בקיבולת נמוכה. מרבית הרשתות הגדולות הפתוחות (או נפתחות מחדש) התחייבו לשגרת ניקיון משופרת. חלק מהשינויים העיקריים שמלונות חובקים הם:

 • בדיקות טמפרטורה / בריאות של האורחים עם הגעתם.
 • חיטוי וניקוי משופרים של דלפק הצ'ק-אין והאזורים המשותפים (בריכות, מכוני כושר וכו ').
 • התאמות לשטחים משותפים לשמירה על ריחוק חברתי.
 • חיטוי נוסף לפריטים הנפוצים ביותר בחדרי המלון (ידיות לדלת, שלטים, מתגי תאורה וכו ').

רוב המלונות שינו גם את מדיניות הביטולים שלהם כדי להפוך את ההזמנות לגמישות יותר מכיוון שהמצב כל כך נוזלי. להלן הצהרות ומדיניות של רשתות המלונות הגדולות כדי שתוכל לבדוק את השינויים וההתחייבויות שלהן בעצמך:

ואם אתה מעוניין ללמוד עוד על Airbnb וכיצד היא מגיבה למצב הקיים, הנה עמוד המדיניות והעדכון של Coronavirus שלהם .

באשר להוסטלים, יש כל כך הרבה שקשה לומר מה עושים כל האכסניות בעולם. אין עמותת אכסניות בה החברים צריכים לעמוד בהנחיות מסוימות כמו בענפים אחרים. אך הנה כמה מדיניות של כמה מרשתות ההוסטל הגדולות כדי לתת לך תחושה של התעשייה כרגע:

דאגו להגיע אל הוסטלים ישירות מכיוון שהם יהיו במיקום הטוב ביותר לענות על שאלותיכם.

מה עם חברות טיולים?

חברות תיירות רבות אינן מוכרות אפילו סיורים כרגע, כך שתצטרך לבדוק מראש אילו חברות עדיין מציעות סיורים במהלך תאריכי הנסיעה שלך. הנה כמה עדכוני נסיעות ושינויים במדיניות מחברות הטיולים האהובות עלי:

דאג לבדוק פעמיים את מדיניות הביטולים והחזרים של החברה במקרה שהם יתחילו למכור סיורים שוב אבל צריך להיסגר במהירות במקרה של עדכון אחר. אתה לא רוצה להיתקע בלי כסף.

לפעילות יומיומית בעיר, פשוט בדוק במשרד התיירות המקומי. יהיה להם מידע עדכני על אטרקציות שעושות כמו גם מידע על שינויים בתחבורה הציבורית.

האם ביטוח נסיעות יכסה אותי?

מרבית ביטוח הנסיעות אינו חל במהלך מגיפה. זה נכון במיוחד אם ממשלתך פרסמה אזהרות שלא לבקר באזורים או במדינות ספציפיות. למעשה, חברות ביטוח נסיעות מסוימות אפילו לא מוכרות כרגע ביטוח לאור המצב. אולם, ככל שהמשבר נמשך, חברות ביטוח נסיעות רבות התאימו את הפוליסות שלהן.

נוודים עולמיים , Medjet ו- אגף בטיחות מציעים כולם כיסוי רפואי של COVID, כך שאם אתה חולה בזמן הנסיעה, הרפואה שלך ההוצאות יכוסו. בדוק את המדיניות שלהם לגבי פרטים.

בנוסף, אם ברצונך לוודא שאתה מכוסה מעבר להוצאות רפואיות, הנה מה שאני מציע לך לעשות:

 • רכש פוליסות ביטוח או ביטול "מכל סיבה שהיא" כוללים הפרעה מקיפה לטיול וכיסוי ביטולים.
 • בצע כל רכישה בכרטיס אשראי נסיעות שיש בו גם ביטוח כגיבוי.
 • בקר רק ביעדים שאין להם אזהרות ממשלתיות.

כמה זמן עלי להזמין את הטיול שלי?

כאשר אני מעדכן זאת בתאריך 16/11/2020, המצב עדיין זורם. מדינות נפתחו ונסגרו, לעיתים קרובות הותירו מטיילים תקועים בהתראה קצרה.

אם אתה רוצה לנסוע, הייתי מזמין הכל תוך שבוע עד שבועיים לפני היציאה. עקוב אחר ספירת התיקים, ואם המקרים עדיין נמוכים לאן אתה רוצה להגיע, אתה צריך להיות בסדר. אם המקרים עולים, אתה מסתכן בהגבלות חדשות שיתרחשו בהתראה של רגע.

יש הרבה עסקאות שם מכיוון שיש כל כך מעט אנשים שנוסעים כרגע. בדרך כלל, המחירים עולים והזמנת הרגע האחרון פירושה שאתה משלם יותר אבל הפתגם הישן הזה לא נכון כרגע.

בנוסף, לא אלך לשום מקום אם אינך יכול לעבור בדיקת COVID תוך 72 שעות מעזיבתך. הוכחה של היותך שלילי COVID עשויה להידרש ממך לפתע. בנוסף, אתה רוצה לוודא שאתה לא חולה או נשא ללא תסמינים. חשוב להיות בן אנוש טוב ולוודא שאם אתה הולך לשום מקום, ללא קשר לכללים, אתה לא מביא איתך COVID.

***

זה נחמד שהעולם מתחיל להיפתח שוב, אבל באופן אישי, אני חושב שעדיף להתמקד בנסיעה בגבולות שלך כרגע עד למצב הבינלאומי הופך להיות קצת יותר מאורגן, ההנחיות ברורות יותר ואנחנו רואים את ההשפעות הברורות יותר של פתיחה מחדש על יעדים. אני מטייל מקומי אבל בינלאומי? אני מאוד במחנה "חכה ותראה".

אבל עם הנחיות שיוצאות לגבי COVID ונסיעות, אתה יכול לפחות להתחיל להבין כללים ולמה לצפות כשאתה מתחיל לנסוע!

הזמן את הטיול שלך: טיפים וטריקים לוגיסטיים

הזמן את הטיסה שלך
מצא טיסה זולה באמצעות Skyscanner ] או מומונדו . הם שני מנועי החיפוש המועדפים עלי מכיוון שהם מחפשים באתרים ובחברות תעופה ברחבי העולם, כך שתמיד תדעו ששום אבן לא נותרה ללא הפיכה.

הזמן את הלינה שלך
אתה יכול להזמין את האכסניה שלך עם Hostelworld . אם ברצונך להישאר במקום אחר מלבד אכסניה, השתמש ב- Booking.com מכיוון שהם מחזירים באופן עקבי את המחירים הזולים ביותר עבור בתי הארחה ומלונות זולים.

אל תשכח מביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות יגן עליך מפני מחלות, פציעות, גניבות וביטולים. זו הגנה מקיפה למקרה שמשהו ישתבש. אני אף פעם לא יוצא לטיול בלעדיו כיוון שהייתי צריך להשתמש בו פעמים רבות בעבר. אני משתמש ב- נוודים עולמיים כבר עשר שנים. החברות המועדפות עלי המציעות את השירות והערך הטובים ביותר הן:

צריך להזמין את הטיול שלך?
בדוק את דף המשאבים עבור החברות הטובות ביותר לשימוש בעת נסיעה. אני מפרט את כל אלה שאני משתמש בהם כשאני נוסע. הם הטובים בכיתה ואי אפשר לטעות בשימוש בהם בטיול שלך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email