אמנויות לחימה – בואו ללמוד איך להילחם ולהגן על עצמכם

אמנויות לחימה - בואו ללמוד איך להילחם ולהגן על עצמכם

אמנויות לחימה - בואו ללמוד איך להילחם ולהגן על עצמכםהרבה מאוד אנשים פונים היום לאימון דרך אמנויות לחימה.

אמנויות לחימה מתאימות לכל גיל. גם לילדים , גם לנוער וגם למבוגרים. יש היום אפילו תכניות של משרד החינוך שמשלבות אמנות לחימה כלק ממערכת הלימודים כדי לחזק יכולות רגשיות ויכולות חברתיות אצל תלמידים. יש הסכמה רבה כי יש ערך רב באמנות לחימה עבור אנשים בכל גיל.

מהן בעצם אמנויות לחימה?

אך מה זה בעצם אמנויות לחימה ומה כוללות אמנויות לחימה? יש כל כך הרבה סוגים ושיטות עד כי רוב האנשים לא מבינים מה נכלל בהגדרה של אמנויות לחימה. אומנויות לחימה זאת היכולת שמלמדת לשפר את היכולת ללחום במהלך קרב פנים אל פנים אבל לומדים בה גם רעיונות נוספים כמו למשל היופי האמנותי של הלחימה כמו גם היכולת לשלוט בכל חלקי הגוף, וגם שיפור היכולת הנפשית וחיזוק שליטה בתודעה.

המשיכו לחקור עוד באתר נשבר לי.

מה מקורה של אמנויות לחימה?

רוב האנשים שמכירים את התום חושבים כי אומנות לחימה מקורה בהודו העתיקה, זה נכון אבל הצורה המודרנית של אומנות לחימה נוצרה במאה השנים האחרונות אמנויות לחימה השתנו מאוד לאורך השנים הרבות שהן קיימות. יש היום חוקים אחרים לסוגים השונים של אמנות לחימה ויש היום צורה אחרת לאמנות הלחימה מאשר הייתה אומנות הלחימה לפני מאות ואלפי שנים בהודו ועוד מדינות במזרח.

אמנות לחימה בסין ויפן

אחד המקומות שבו התפתחה אומנות הלחימה היא סין. לפני מאות רבות של שנים לחימה בסין הייתה בעיקר בעזרת כלי נשק. בסין יש רקע גדול של רוחניות ושל רעיונות מתקדמים פילוסופיים דתיים כך שגם אומנות לחימה על רקע של רעיונות אלה התפתחו בסין, אבל עד המאה ה-18 בסין נלחמו בעיקר עם כלי נשק רק במאות האחרונות התחילו לחימה בידיים בלבד, בסין ולא עם כלי נשק. אומנות הלחימה בסין היום שונה מאוד מבעבר.

מנזר שאו לין

אומנות הלחימה שהייתה בה לפני מאות שנים השתנתה מאוד. מפורסם הסיפור על מנזר שאולין יש היום סברה שרוב אומנויות הלחימה והגיעו מהמנזר הזה. מי שלימד את הנזירים במנזר את אומנויות הלחימה הוא נזיר שהגיע מהודו, ולימד את הנזירים שיטת אומנויות הלחימה והם קבלו ממנו רעיונות רבים לאמנות לחימה למרות שלמעשה שיטות הלחימה במנזר זה היום הן מודרניות ורובן צמחו מהמשטר הקומוניסטי הסיני יש זרמים שונים בשיטות הלחימה הסיניות שיטות הלחימה הסיניות מחולקות לשיטות חיצוניות ושיטות פנימיות.

אמנות לחימה ופילוסופיה

רוב שיטות הלחימה הסיניות כמו במדינות אחרות במזרח כוללות גם פילוסופית חיים וצורת מחשבה מיוחדת שמתלווה הלחימה שהן גם אומנות ויש בהם גם אלמנט אסתטי, יש עוד מדינות רבות שבהן צמחו אומנויות לחימה כמו למשל יפן, ארץ שהיו בה סכסוכים רבים מלחמות רבות ולכן התפתחו בה שיטות לחימה רבות בהתחלה עם כלי נשק ואחר כך ללא כלי נשק