מהו קידום אתרים מקומי והאם הוא חשוב גם לעסק שלכם?

קידום אתרים

אחד המונחים היותר מדוברים בתחום השיווק הדיגיטלי בשנים האחרונות הוא המונח קידום אתרים מקומי (או קידום לוקאלי אם תרצו).

מונח זה מתייחס לקידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל ובגוגל מיי ביזנס – לביטויים בעלי אופי מקומי. חברת המיתוג והפרסום המובילה ג'נסיס עושה לכם סדר.

בכתבה זו נרחיב מעט על מהו קידום אתרים מקומי, מהו עדכון יונה והאם גם לעסק שלכם כדאי להשקיע בקידום מקומי.

אז מהו למעשה קידום אתרים מקומי?

קידום לוקאלי או קידום אתרים מקומי הוא למעשה מונח המתייחס לקידום עסקים באזור בו הם נמצאים ו/או מספקים שירות. המטרה של גוגל היא להעניק לגולשים את התוצאה הכי טובה ורלוונטית עבורם. מכאן שהיא רוצה להעניק לכם תוצאות הקרובות גיאוגרפית למקום בו אתם נמצאים.

על אף שלא תמיד זו התוצאה הרלוונטית ביותר עבור הגולש הרי שבאמצעות הביטוי המחופש קל יותר למנוע החיפוש להבין מתי זה כן יהיה רלוונטי.

לדוגמה: אם אתם גרים בחיפה ומחפשים עורך דין, סביר להניח שתחפשו עורך דין בחיפה או לכל הפחות עורך דין הנמצא באזור הצפון במרחק סביר מכם.

על כן גוגל תציג לכם משרדי עורכי דין הקרובים יותר לאזור שלכם בדרך כלל או למקום אותו אתם כוללים בביטוי המחופש שלכם.

מהו עדכון יונה של גוגל?

עדכון יונה של גוגל (נקרא גם PIGEON בשמו המקורי) הוא עדכון של גוגל למנוע החיפוש, אותו פרסמו בשנת 2014 ומטרתו הייתה לשפר את התוצאות עבור ביטויי חיפוש בעלי אופי מקומי, זאת כדי להעניק לגולשים את התוצאות הטובות והרלוונטיות ביותר עבורם.

עדכון יונה השפיע על תוצאות החיפוש הקשורות לביטויים לוקאליים. כיצד זה התבצע? ובכן גוגל לוקחת בחשבון את המיקום הפיזי שלנו באמצעות הGPS בטלפון הנייד ומציגה לנו תוצאות לוקאליות של בתי עסק הנמצאים בסביבה הרלוונטית.

גוגל יודעת להציג נתונים אמינים מתוך מאגר העסקים שלה הרשום לגוגל מיי ביזנס – מאגר שכדאי לכם להירשם אליו וגוגל מאמתת את כתובת העסק שלכם עם גלויה הנשלחת לכתובתכם.

בנוסף לשימוש במיקום הפיזי של הגולש ניתן כמובן לזהות את בקשתו באמצעות הביטוי המחופש – כפי שרשמנו בתחילת מאמר זה – כאשר מישהו מחפש ביטוי בעל אופי מקומי ניתן להציג לו עסקים הרלוונטיים לאותו מיקום.

לסיכום; קידום אתרים הוא תחום רחב ידיים וקידום לוקאלי הוא רק אחד מהם. חשוב להשקיע בקידום אורגני מקומי, לעתים אפילו יותר מאשר התפזרות על ביטויים כלליים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email