חבר מוסכניק סיפר לי משהו מעניין על פנסים לרכב

חבר מוסכניק סיפר לי משהו מעניין על פנסים לרכב: אם נשבר הפנס לרכב ורוצים להחליף במוסך לרוב מציעים לך שתי אפשרויות: פנס לרכב מקורי (אותו יצרן של הרכב) או פנס לרכב תחליפי (יצרן אחר). ברור שפנס לרכב מקורי עולה יותר. לפעמים פנס לרכב זה ממש עסק יקר ויכול לעלות אפילו 2,000 ₪.

אבל, ככה טוען החבר, יש בעיה עם לקנות פנס תחליפי לרכב – מכיוון שהיצרן לא רוצה לחקות את הפנס המקורי במדויק (בעיה של זכויות יוצרים וכדומה) הוא לרוב מייצר פנס תחליפי בעיצוב קצת שונה מהפנס המקורי. למשל, לפעמים הוא ישנה את אחד הצבעים בפנס או שינוי קטן אחר. הבעיה היא שמי שמסתכל היטב רואה שפנס מקורי אחד נראה כך ופנס לרכב תחליפי בצד השני נראה אחרת.

אלה לפעמים שינויים קטנים מאוד אבל צריך לשים לב לפני שמתקנים. לפעמים זה נראה ממש מצחיק ששני הפנסים לא זהים. יש אפשרות אחרת והיא לקנות מראש שני פנסים תחליפיים ואז לא רואים הבדל בין המקורי לתחליפי – אבל אז המחיר של שני פנסים הוא כבר גבוה יותר והיה משתלם יותר לקנות פנס לרכב מקורי אחד. בקיצור – דילמה.

אני אישית תמיד מעדיף לקנות מקורי, אפילו עדיף פנס מקורי משומש על תחליפי. ככה אין בעיה של התאמה ואין בעיה של חיבורים שונים בין הפנס לרכב עצמו. הכי חשוב בדברים האלה זה לעבוד עם מוסך שסומכים עליו כי יש הבדלים עצומים במחירים בין פנס לרכב מקורי לפנס לרכב תחליפי והכי גרוע זה אם מישהו מוכר לנו תחליפי במחיר של מקורי. זה כבר ממש לא הוגן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה