האם עליכם לנסוע במהלך COVID-19?

Nomadic Matt posing for a photo in Hawaii while traveling
פורסם : 11/9/2020 | 9 בנובמבר 2020

בימים אלה, בגלל COVID-19, נושא הנסיעות מעורר תגובות מאוד חזקות של אנשים – ובצדק. בכל פעם שאני מפרסם טיפים לטיולים ברשתות החברתיות ושוכח לכלול את המילים “במועד מאוחר יותר” או “כשזה בטוח”, מקהלת פרשנים אומרת לי שזה לא אחראי לקדם נסיעות במהלך מגפה, שכולם רק צריכים להישאר בבית, ואני צריך להתבייש בעצמי (כן, יש אנשים שבאמת אומרים את זה).

אנשים רבים “בוששו” לנסוע במהלך הקיץ – גם אם הטיול היה איפשהו מרוחק.

אבל, כפי שכתבתי ב- המאמר שלי על שיימינג טיסה, שיימינג לא פותר שום דבר. זה לא גורם למישהו לשנות את ההתנהגות שלו; זה רק גורם להם להתעמק יותר, שכן השיימינג יוצא כתקיפה על אופיים. ואף אחד לא רוצה לחשוב שהם האיש הרע.

ומה עם אלה שסומכים על תיירות לחיות? איך אתה אומר 10% מהעולם , “אני מצטער, אתה צריך להיות רעב ולהיות חסר בית. אנו יכולים לנסוע רק שוב כאשר יש חיסון זמין לכולם! בהצלחה!”?

כאשר COVID פגע במרץ, אמרו לנו להישאר בבית כדי “לשטח את העקומה” כדי שלא נחרוג ממערכות בתי החולים שלנו. במדינות רבות זה קרה. באחרים, במיוחד ארצות הברית , זה לא עשה זאת.

וכעת, כשהמגפה משתוללת לגבהים חדשים באזורים רבים באירופה ובארצות הברית, הרבה אנשים סובלים מעייפות נמוכה ומתחילים לנסוע שוב (לא רק כדי לעבור למקום אחר במשך חודשים אלא במשך טיול פנאי קצר).

אבל האם כדאי לך? האם זה נכון לנסוע במהלך COVID?

COVID-19 הוא אמיתי מאוד. היה לי את זה. חברים שלי קיבלו את זה. אני מכיר אנשים שאיבדו את זה לקרובים. הנגיף הוא קטלני פי שש מהשפעת ומתפשט הרבה יותר מהר. (וכשאנחנו נכנסים לעונת השפעת בחצי הכדור הצפוני, עכשיו אנחנו צריכים לדאוג גם לזה.)

אבל מצד שני, זה לא ימי הביניים (או אפילו 1918). אנו מכירים את השיטות המומלצות להפחתת התפשטות מחלות זיהומיות שהטמיעו מדינות רבות בעולם (וייטנאם, טייוואן, דרום קוריאה, ניו זילנד, איסלנד ותאילנד, עד כמה שם).

רופאים וחוקרים מגלים טיפולים וחיסונים הרבה יותר מהר מבעבר (היום, כשאני מפרסם את זה, פייזר הודיעה רק על תוצאות ניסוי חיסונים מבטיחות מאוד).

עכשיו, אני לא מאשים מישהו שרוצה להישאר בבית עד שיהיה חיסון. יש לי חברים שלא עזבו את ביתם מאז שהמגפה החלה. לאנשים יש זכות להיות זהירים.

אבל האם זה אומר שעלינו לבייש אנשים שלא נשארים בבית?

כמי שעשה טיול קיץ , אני יודע שיש דרכים לנסוע תוך צמצום הסיכון.

אני חושב שאנחנו צריכים לטפל בנגיף ולנסוע כמו שאנחנו מטפלים במחלות מין ומין. אנחנו לא יכולים להעמיד פנים שאנשים לא הולכים לקיים יחסי מין (או במקרה של הנגיף, לבוא במגע עם אנשים אחרים), אבל אנחנו יכולים לחמש אותם במידע הטוב ביותר על תרגול מין בטוח (הפחתת הסיכון לחלות ב נגיף), לבישת הגנה (מסכות) והצורך להיבדק לעיתים קרובות.

כשהתחלתי לכתוב מאמר זה בחודש שעבר, המקרים והאשפוזים לא עלו כל כך מהר כמו עכשיו. אני חושב שאנחנו צריכים, בחלקם, להישאר בבית ולהתרחק מאנשים. ריחוק חברתי, ללבוש מסכה, ולהיות חכם.

אבל, רק בגלל ש ארצות הברית ואירופה הן תיקי סל, זה לא אומר שבכל מקום אחר נמצא. יש הרבה מקומות שהם בסדר גמור – והם רוצים מבקרים.

אני עדיין חושב שיש דרך בטוחה להפחית את הסיכון ולנסוע. יש הרבה דברים הגיוניים שאתה יכול לעשות כדי להיות בטוחים:

  • קבל בדיקת COVID לפני שאתה הולך
  • ללבוש תמיד מסכה
  • שטוף ידיים [19459016 ]
  • שמור על מרחק חברתי
  • הימנע ממפגשים גדולים

הבא, פעל לפי כל הכללים. אם למדינה או למדינה בה אתה מבקר יש חוקים נוקשים, פעל בהתאם להם. חבר נסע לאחרונה לג’מייקה, שם הממשלה אומרת שתיירים יכולים לבקר באזורים מסוימים בלבד. אבל הוא החליט להשיג Airbnb במקום, מחוץ לאזורים האלה, והתאכזבתי מאוד לשמוע את זה. שני תיירים צרפתים שברו הסגר וגרמו לגל שני באיסלנד . פעל לפי הכללים לאן שאתה הולך.

שלישית, אל תסתובב הרבה. ככל שאתה הולך למקומות רבים יותר, כך אתה מגדיל את הסיכון לקבל (ולהפיץ) אותו. ללבוש מסכה, להתאמן בהיגיינה נאותה, למרחק חברתי ולהימנע מהקהל. אני רואה יותר מדי אנשים שמסתובבים בארצות שונות כאילו הכל בסדר. או להתלונן כשהם צריכים ללבוש מסכה. נקט את אותם אמצעי זהירות שהיית עושה בבית – לא רק כדי להגן על עצמך אלא גם על האנשים ביעד שאתה מבקר.

***

כשכתבתי על נסיעתי למיין , אנשים רבים הזהירו אותי לנסוע, למרות שנבחנתי מראש וביליתי את רוב את הזמן שלי שם לבד.

אני מבין את תגובת הברכיים לנסיעה כרגע (“זו מגפה!”) אבל אני חושב שזה חשוב שנעבור מעבר לפחד שלנו ככל שנלמד יותר על המחלה, מדינות יוצרות פרוטוקולי תיירות, בדיקות הופכות להיות נפוצה יותר, וטיפולים טובים יותר מתגלגלים.

אנו נמצאים באחד עשר חודשים למשבר זה, ובעוד שכל המגפות מסתיימות, זו אינה עומדת לצאת בקרוב. כפי שאמרו רופאים רבים, זהו הנורמה החדשה שלנו לעתיד הנראה לעין – ועלינו להסתגל.

אני חושב שעברנו את החלק הזה שבו כל נסיעה היא חסרת אחריות של 100%

אם אתה הולך להיות אחראי, להיבדק לפני שאתה הולך, דע שאתה לא מביא את הנגיף, ו נוהג “נסיעה בטוחה” ביעד שמכניס אותך , אני לא רואה כאן עניין אתי.

אתה בהחלט לא צריך לנסוע אם אינך מתכוון לעקוב אחר הכללים כמו קירה כאן או שלא תוכל לעבור מבחן לפני שאתה הולך. זה פשוט הופך אותך לטמבל אנוכי – ולעולם יש מספיק כאלה.

כמי שחי בארצות הברית (נקודה חמה), אני יותר בקצב של COVID כי זה בכל מקום כאן – אבל כל מקום שונה, ויש אזורים בעולם שהם בטוחים שרוצים שאנשים יבקרו.

אם לא נוח לך לנסוע, זה בסדר.

אך מכיוון שבדיקות מתבצעות ברחבי העולם (אפילו על ידי חברות תעופה מסוימות), הטיפולים משתפרים ומדינות נוקטות באמצעי זהירות בכדי להפחית את ההתפשטות, אני חושב שנסיעה אפשרית וכאשר נעשה זאת בצורה אחראית, לא לא מוסרי לַעֲשׂוֹת. השמע להוראות. שמרי על עצמך. תלבש מסכה.

P.S. – אפילו היכולת לנסוע כרגע היא מותרות רציניים, וככאלה חשוב יותר להיות אחראי במיוחד ובני אדם טובים. דאג לקהילות בהן אתה מבקר. בכוח רב, באה אחריות גדולה. זכרו איזה מזל שיש לכם לנסוע. אנא זכור את הזכות שלך וכבד את הכללים המקומיים.

הזמן את הטיול שלך: טיפים וטריקים לוגיסטיים

הזמן את הטיסה שלך
מצא טיסה זולה באמצעות Skyscanner [19459009 ] או מומונדו . הם שני מנועי החיפוש המועדפים עלי מכיוון שהם מחפשים באתרים ובחברות תעופה ברחבי העולם, כך שתמיד תדעו ששום אבן לא נותרה ללא הפיכה.

הזמן את הלינה שלך
אתה יכול להזמין את האכסניה שלך עם Hostelworld . אם ברצונך להישאר במקום אחר, השתמש ב- Booking.com מכיוון שהם מחזירים בעקביות את המחירים הזולים ביותר עבור בתי הארחה ומלונות זולים.

אל תשכח מביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות יגן עליך מפני מחלות, פציעות, גניבות וביטולים. זו הגנה מקיפה למקרה שמשהו ישתבש. אני אף פעם לא יוצא לטיול בלעדיו כיוון שהייתי צריך להשתמש בו פעמים רבות בעבר. אני משתמש ב נוודים עולמיים כבר למעלה מחמש עשרה שנה.

החברות המועדפות עלי המציעות את השירות והערך הטובים ביותר הן:

מחפש את החברות הטובות ביותר לחסוך כסף עם?
עיין בדף המשאבים עבור החברות הטובות ביותר לשימוש בעת נסיעה! אני מפרט את כל אלה שאני משתמש בהם כדי לחסוך כסף כשאני נוסע – ואני חושב שיעזור לך גם!

להמשך קריאה האם עליכם לנסוע במהלך COVID-19?

12 דברים לראות ולעשות בבריסטול

עודכן: 11/11/20 | 11 בנובמבר 2020

בעוד שרוב המטיילים שמבקרים אנגליה מבקרים רק בלונדון, יש למעשה הרבה פנינים אחרות במדינה שכדאי לחקור.

מקום כזה הוא בריסטול.

“בריסטול? אין שם הרבה. ”

זו הייתה התשובה הסטנדרטית של המקומיים בכל פעם שציינתי שאני נוסעת לבריסטול.

מיותר לציין שהיו לי ציפיות נמוכות. אבל בכל זאת ביקרתי. אחרי הכל, אין דבר כזה “חובה לראות” – וזה אומר שגם אין דבר כזה “חייב לדלג”.

עם ההגעה מצאתי עיר קולג ‘היפית עם מסעדות מדהימות, אוכל אתני נהדר, דברים נפלאים לראות, ושפע של שטחים ירוקים.

בריסטול היא כמו הגרסה האנגלית של סיאטל . נראה שרוב המטיילים משתמשים בה כבסיס לטיולים אל Bath , ולעולם לא חוקרים את העיר הזו במלואה, ולא נותנים לה מבט קצר בלבד לפני שהם חוזרים ל London .

זו טעות.

עם אוכלוסייה של כ -500,000 תושבים, בריסטול היא העיר הגדולה ביותר בדרום אנגליה (אחרי לונדון) והיא גם אחת מנמלי הספנות הגדולים באנגליה. היא קיבלה אמנת מלוכה בשנת 1155, ועד לעליית ליברפול , בירמינגהם, מנצ’סטר במהלך המהפכה התעשייתית, הייתה אחת הערים הגדולות באנגליה.

בריסטול סבלה מפצצות נרחבות במהלך מלחמת העולם השנייה וירידה שלאחר מכן בענף הייצור שלה. כיום העיר היא עיר קולג ‘תוססת. אוניברסיטת בריסטול שולטת בעיר והסטודנטים מספקים הכנסות ועבודות רבות לקהילה.

כדי לעזור לך להפיק את המרב מהביקור שלך, הנה רשימה של הדברים האהובים עלי לראות ולעשות בבריסטול:

1. קתדרלת בריסטול

קתדרלה יפה זו נחנכה בשנת 1148 ונבנתה בסגנון רומנסקי (ועיצובה דומה לנוטרדאם ב פריז ). במקור נקרא מנזר סנט אוגוסטינוס, הקתדרלה משתרעת על פני 300 מטר ובעוד שחלק גדול ממנה נבנה מחדש, חלק מהבניין המקורי נשאר.

סיורים זמינים בשבת בשעות 11:30 ובשעה 13:30 בחינם, אם כי מוצע תרומה בסך 5 ליש”ט.

קולג ‘גרין, ווסט אנד, +44 117 926 4879, bristol-cathedral.co.uk. פתוח בימים שלישי-שבת בין השעות 9: 00-16: 00 ובין 11: 30-15: 00 בימי ראשון. להתלבש בכבוד מכיוון שזה מקום פולחן. כניסה חופשית.

2. רחוב וונדר קינג

במקור הונח בשנת 1650, רחוב קינג הוא חלק היסטורי מרתק של בריסטול. זה היה המקום בו עגנו דוברות ההפלגה הישנות לאחר נסיעתם מדרום ויילס. עכשיו האזור הוא לב האזור התיאטרלי וכולל ברים ומסעדות מצטיינים. יש אפילו כמה פאבים מהמאה ה -17 שעדיין עומדים, כמו The Hatchet Inn שנבנה בשנת 1606!

3. ראה את הגשר התלוי של קליפטון

זהו ציון הדרך המפורסם ביותר של בריסטול. הגשר תלוי גבוה מעל ערוץ אבון ונהר אבון, ונפתח בשנת 1864 ומספק נופים מרהיבים של הנהר והפארקים והמבנים שמסביב. זה היה המקום בו אחת מקפיצות הבנג’י המוקדמות בבריטניה נערכה בשנות השבעים. הגשר משתרע על 412 מ ‘1,352 מטר ומטפל בכמעט 10,000 כלי רכב ביום. יש מרכז מבקרים קטן בקרבת מקום בו תוכלו ללמוד עוד על הגשר וההיסטוריה שלו (הוא פתוח מדי יום בין השעות 10: 00-17: 00).

4. בדוק את שוק ניקולס הקדוש

זהו שוק שוקק חיים ומלא חיים עם יותר חנויות ממה שאתה יכול לעבור בשעות אחר הצהריים. נראה שיש מספר אינסופי של דוכני חקלאים עם תוצרת מקומית מדהימה, חנויות ספרים יד שנייה וחנויות בגדי וינטג ‘. השוק מתוארך לשנת 1743 והוא המקום המושלם לשוטט, לחקור ולראות אנשים.

רחוב תירס, +44 117 922 4014, bristol.gov.uk/web/st-nicholas-markets. פתוח בימים שני-שבת בין השעות 9: 30-17: 00.

5. ביקור במוזיאון ובגלריית האמנות של בריסטול

הוקם בשנת 1823, המוזיאון מכסה מעט מכל – מארכיאולוגיה ועד דינוזאורים. להיסטוריה האנגלית לאמנות. המגוון הרחב שומר על דברים מעניינים כך שגם חובבים שאינם היסטוריה ייהנו ממנו. זה המוזיאון הגדול ביותר באזור ואחד האהובים עלי. אמנם ישנם עשרות אלפי פריטים באוסף המוזיאון, אבל זה לא מכריע וקל לראות אותו תוך כמה שעות. בנוסף, כמו כל המוזיאונים הציבוריים באנגליה, זה בחינם!

קווינס רואד, +44 117 922 3571, bristolmuseums.org.uk/bristol-museum-and-art-gallery. פתוח בימים שלישי-ראשון בין השעות 10: 00-17: 00. כניסה חופשית.

6. צאו לסיור רגלי

בריסטול היא עיר עתיקה והייתה נמל חשוב כמעט אלף שנים. עם כל כך הרבה היסטוריה, זה לא צריך להיות מפתיע שהעיר אספה את חלקה ההוגן של סיפורי רפאים. כדי לשמוע כמה מהסיפורים כשאתה חוקר את העיר, צא לסיור רגלי רדוף עם הליכות רפאים רדופות וסמויות . הסיור שלהם נמשך 90 דקות והוא שווה את ה- 5 GBP!

אם טיולים רדופים אינם כוס התה שלך, צא לסיור באומנות רחוב. בריסטול היא ביתם של כמה עבודות של בנקסי, כמו גם טונות של ציורי קיר אחרים. סיורים מ במקום בו החומה נמשכת שעתיים ומכסים את מיטב יצירות האמנות הציבורית בעיר. סיורים מתחילים בסך 7.50 ליש”ט.

7. ראה את S.S. בריטניה הגדולה

ממוקם בשדה הנמל, S.S Great Britain היה אוניית הנוסעים הראשונה מונעת הקיטור בעולם. היא עברה את מסע הבכורה שלה בשנת 1845 והייתה למעשה הספינה הארוכה ביותר בעולם מזה כמעט עשור. (אורכו 322 מטר).

למרבה הצער, מכיוון שהוא היה כל כך גדול לקח הרבה זמן לבנות (זה לקח 6 שנים להשלים) והבעלים פשטו את הרגל זמן לא רב לאחר שהושקה. הוא עלה על שרטון זמן לא רב אחר כך ונמכר להצלה. לאחר תיקונה, הספינה שימשה להעברת נוסעים ל אוסטרליה בין השנים 1852-1881 כאשר הספינה הוסבה לכל מפרש. היא הובלה והוטבעה באיי פוקלנד בשנת 1937, שם שהתה 33 שנים עד שהחלים אותה, הובלה חזרה לבריטניה והפכה לאטרקציה תיירותית.

רציף המערבי הגדול, +44 0117 926 0680, ssgreatbritain.org. פתוח מדי יום בין השעות 10: 00-17: 00. הכניסה היא 18 ליש”ט.

8. תיהני ב- WetheCurious

מרכז מדע ואמנות זה הוא ארגון צדקה חינוכי המוקדש לטיפוח סקרנות. נפתח בשנת 2000, ביתם של למעלה מ -250 תערוכות אינטראקטיביות, מה שהופך אותו למקום מהנה וחינוכי לבקר בו אם אתם מטיילים עם ילדים. יש להם פלנטריום, מדפסות תלת מימד ותערוכות המכסות את גוף האדם, מגנטים, אנימציה ועוד!

כיכר המילניום 1, +44 0117 915 1000, wethecurious.org. פתוח בימים רביעי-ראשון בין השעות 10: 00-17: 00. הכניסה היא 14.50 ליש”ט.

9. תירגע במורדות

המורדות (קליפטון דאון ודרדהאם דאון) הם פארק מוגן בקצה העיר. הם משתרעים על פני יותר מ -400 דונם, והם נמצאים במרחק הליכה מגשר התליה של קליפטון וערוץ אבון, ומהווים מקום נחמד להירגע, לטייל ולראות את המקומיים עושים ספורט.

10. ראה מגדל קבוט

המגדל, שגובהו 32 מ ‘(105 רגל), נבנה בשנות ה -90 של המאה העשרים כדי לחגוג את יום השנה ה -400 לעזיבתו של החוקר האיטלקי ג’ון קבוט מבריסטול ו “תגליתו” האולטימטיבית של צפון אמריקה (הוא היה האירופי הראשון שביקר בצפון אמריקה מאז הוויקינגים הנורדיים בשנת 1000 לספירה). המגדל בנוי מאבן חול ובתוכו גרם מדרגות צר שניתן לטפס אליו כדי לראות את הנוף הסוחף.

פארק ברנדון היל, +44 0117 922 3719, bristol.gov.uk/museums-parks-sports-culture/brandon-hill. פתוח מדי יום בין השעות 8: 15-17: 15. כניסה חופשית.

11. בקר בטירת בלייז

נבנה בשנת 1798 בסגנון התחייה הגותית, “הטירה” הזו היא למעשה מדומה – זה לא טירה אמיתית אלא מראה דומה שנבנה על ידי משפחה אמידה רק בשביל הכיף. זהו למעשה בניין נוי, המציע נופים מרהיבים של 650 דונם שמסביב וערוץ אבון. יש גם בית היסטורי סמוך שהוסב למוזיאון בו תוכלו ללמוד עוד על הטירה וההיסטוריה המשונה שלה.

קינגס ווסטון רד, +44 117 922 2000, bristol.gov.uk/museums-parks-sports-culture/blaise-castle-estate. פתוח מדי יום בין השעות 7:30 – 19:15 (17:15 בחורף). כניסה חופשית.

12. נסיעה ברכבת עמק אבון

רכבת זו, שתחילתה בשנות ה -60 של המאה העשרים, חיברה פעם את בריסטול לבאת ‘. כיום מדובר ברכבת מורשת של שלושה קילומטרים בה תוכלו לנסוע ברכבת המונעת בקיטור. יש גם תחנת רכבת ויקטוריאנית ששוחזרה במלואה ותקבל תחושה איך נראו הנסיעה בתחילת המאה הקודמת. לחובבי הטיולים, יש מסלול הליכה ליד המסלולים אם אתה מעדיף לחקור ברגל.

תחנת ביטון, +44 117 932 5538, avonvalleyrailway.org. פתוח מדי יום בין השעות 9: 30-17: 15. כרטיסי רכבת קיטור הם 9 ליש”ט ואילו כרטיסי רכבת דיזל 8 ליש”ט.

***

חשבתי בריסטול , עם הקסם הישן-תעשייתי שהפך בוהמי, עשה מקום נהדר לבלות בו ימים. היו בתים היסטוריים לבקר בהם, כמה מוזיאונים טובים וכמה פארקים נפלאים. הדימוי שלו כמרכז תעשייתי עדיין נותר ברוב אנגליה, מה שהופך אותו למקום שמעטים הולכים אליו או רוצים לחקור.

אבל זה מסתדר עבור כולנו. כי בעוד שכולם יוצאים ל Bath , אנחנו יכולים לקבל את העיר בריסטול לעצמנו.

אני חושד שיום אחד המילה תצא לאור, אבל לפחות בינתיים בריסטול נותרה פנינה נסתרת ועיר שכדאי לבקר בה.

הזמן את הטיול שלך: טיפים וטריקים לוגיסטיים

הזמן את הטיסה שלך
מצא טיסה זולה באמצעות Skyscanner ] או מומונדו . הם שני מנועי החיפוש המועדפים עלי מכיוון שהם מחפשים באתרים ובחברות תעופה ברחבי העולם, כך שתמיד תדעו ששום אבן לא נותרה ללא הפיכה.

הזמן את לינה שלך
אתה יכול להזמין את האכסניה שלך עם Hostelworld מכיוון שיש להם את המלאי הגדול ביותר. אם אינכם מחפשים הוסטל, השתמשו ב- Booking.com מכיוון שהם מחזירים באופן עקבי את המחירים הזולים ביותר עבור בתי הארחה ומלונות זולים. אני משתמש בהם כל הזמן.

אל תשכח מביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות יגן עליך מפני מחלות, פציעות, גניבות וביטולים. זו הגנה מקיפה למקרה שמשהו ישתבש. אני אף פעם לא יוצא לטיול בלעדיו כיוון שהייתי צריך להשתמש בו פעמים רבות בעבר. אני משתמש ב נוודים עולמיים כבר עשר שנים. החברות המועדפות עלי המציעות את השירות והערך הטובים ביותר הן:

מחפש את החברות הכי טובות לחסוך כסף איתן?
עיין בדף המשאבים עבור החברות הטובות ביותר לשימוש בעת נסיעה! אני מפרט את כל אלה שאני משתמש בהם כדי לחסוך כסף כשאני נוסע – ואני חושב שיעזור לך גם!

רוצים לקבל מידע נוסף על אנגליה?
הקפד לבקר במדריך היעד החזק שלנו באנגליה לקבלת טיפים נוספים לתכנון!

קרדיט תמונות : 6 – נילפניון , 9 – נילפיניון , 12 – גראם צ’רצ’רד , [ 19459054] 12 – velodenz

להמשך קריאה 12 דברים לראות ולעשות בבריסטול

הספרים האהובים עלי משנת 2020

A woman in a bookstore looking at books on a ladder
פורסם : 11/12/2020 | 12 בנובמבר 2020

השנה לא היה מה שמישהו ציפה. כפי שהזכיר לנו COVID , אתה אף פעם לא יודע מה מחר יביא. והשנה, זה לא הביא יותר מדי דברים נהדרים (במיוחד עבור אנשים כמוני העובדים בענף התיירות).

עם זאת, אם היה בטנה מכסף אחד, זה שהבית כל כך הרבה איפשר לי להגביר את הקריאה שלי. אמנם השנה הזו התחילה לאט, אבל מאז COVID, עשיתי ממוצע של ספר (לפעמים שניים) בשבוע. (כלומר, אחרי הכל, מה עוד אעשה?) סוף סוף נפתחו ספרים שישבו בארון הספרים שלי זמן רב.

אז כשאני מסתכל אחורה על השנה הזו כשזה מגיע לסיומה, אני יכול למצוא לפחות דבר אחד טוב בנושא!

ומכיוון שעברה שנה שלמה מאז אני מפרסם פוסט על קריאותיי המועדפות עלי. (כשאנחנו נכנסים לעונת החגים, ספר הוא תמיד רעיון טוב למתנה!) הנה כל הספרים שקראתי השנה שאהבתי:

מחפש Transwonderland , מאת Noo Saro-Wiwa

Looking for Transworld book cover זה היה אחד מספרי הטיולים הטובים ביותר שקראתי בזיכרון האחרון. ממש אהבתי את זה. הסופרת נואו סארו-ויבה חוזרת למולדתה הניגרית מלונדון כדי ללמוד עוד על מורשתה, ארצתה ואביה. הוא מלא בתיאורים חיים, פרוזה מרתקת, ודיאלוג נפלא שנותן תובנה רבה למדינה ולמגוון של ניגריה. זה חובה לקרוא.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

The Invisible Hook , מאת פיטר ליסון

The Invisible Hook book cover ספר זה עוסק בערך כלכלת הפיראטיות בשנות ה -1700. זהו מבט מרתק כיצד פיראטים יצרו חוקות, תכניות תגמול לעובדים, שלטו בעצמם והשתמשו במיתוג כדי למזער קרבות. מסתבר שכל מה שאתה חושב שאתה יודע על פיראטים פשוט שטועה. לא היית חושב שספר על “כלכלת פיראטיות” יהיה מעניין, אבל אתה טעית גם בחשבון הזה!

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

הרגלים אטומיים , מאת ג’יימס קליר

Atomic Habits book cover פצצה תרבותית זו של הספר מלמד אותנו ששינויים קטנים בהרגלים שלנו יכולים ליצור תוצאות גדולות ולעזור לנו ליצור מערכות להשגת המטרות שלנו. זה היה מדריך טוב כיצד לבנות את חייך להנאה מרבית (כמו להתעורר מוקדם לקרוא!). בזמן שאני עושה הרבה ממה שהוא מציע, היו כמה דברים מעניינים שגרמו לי לחשוב מחדש על ההרגלים שלי. זה ספר יצירת ההרגלים המעשי ביותר שקראתי.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

נתראה בפיאצה , מאת פרנסס מייס

See You in the Piazza book cover פרנסס מייס מפורסמת כיושבת תחת השמש הטוסקנית, אך בספר זה היא ובעלה אד מורידים אותך משביל התיירות ומסביב לשלושה עשר אזורים באיטליה. באותה מידה שנכתב בצורה נהדרת כמו תחת השמש הטוסקנית , מבט זה על אוכל ותרבות איטלקית היה מעורר השראה ואינפורמטיבי, והוא ימלא אותך בתאוות נדידה. זה גורם לי לרצות לנסוע לאיטליה ברגע שכל הדברים COVID האלה נגמרים.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

מסע ערבי , מאת לויסון ווד

An Arabian Journey book cover לויסון ווד הוא סופר בריטי שאוהב לצאת לטיולים ארוכים. הוא הלך בנילוס, בהרי ההימלאיה וביבשת אמריקה. בספר זה הוא מבלה חודשים בהליכה במזרח התיכון בשיאה של מלחמת האזרחים בסוריה. אני מעריץ גדול של ווד: הסיפורים הסוחפים שלו מלאים באנשים ובעובדות מעניינות על מקומות. מצאתי את עצמי זולל את הספר הזה במהירות כמו הקודמים שלו.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

השפעת הגדולה , ג’ון מ ‘בארי

The Great Influenza book cover זהו מבט מרתק על מגפת השפעת בשנת 1918, המכסה את אופן הפעולה של שפעת, אמצעי בריאות הציבור והיבטים אחרים של מה שקרה במהלך ההתפרצות. יש כאן הרבה שיעורים שנוכל (מחדש) ללמוד כאשר אנו נלחמים ב- COVID. עם זאת, דלג על כל החלק הראשון: זו היסטוריה ממש משעממת על המדענים והרופאים העיקריים וכלל לא נחוצה. לאחר מכן, עם זאת, הספר באמת מרים.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

Stardust , מאת ניל גיימן

Stardust book cover אני אוהב את הסרט אבק כוכבים רק לאחר האזנה למאסטרקלאס של ניל גיימן הבנתי שהוא מבוסס על ספר שכתב! אז הרמתי אותו וטרפתי אותו בכמה ישיבות. הסיפור המשיך ואמרתי “ואז מה קרה?”, מה שאתה רוצה שכל ספר יעשה. זה ספר נפלא מאוד שיגרום לכם לחלום בהקיץ על הרפתקאות.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

פגישה באמונה , מאת פיית ‘אדיל

Stardust book cover פיית אדיל הוא סופר נסיעות מוכשר מאוד וגם סופר נחמד – אחד מבני האדם האהובים עלי. ספר זה מתאר את חייה בתאילנד ואיך הפכה לנזירה הבודהיסטית השחורה הראשונה במדינה. זה ספר יוצא דופן על מציאת מקומך בעולם.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

עצב , מאת אווה הולנד

Nerve book cover נכתב על ידי עמית כותבת הנסיעות אווה הולנד, ספר זה עוסק במדע הפחד. מה גרם לזה? איך נעבור את זה? ואיך זה קשור להרפתקאות? באמצעות הרצון שלה להיפטר מהפחדים שלה, היא צוללת עמוק למדע הפחד ומה אנחנו יכולים לעשות בקשר לזה. אווה היא אחת הסופרות האהובות עלי והיא מפילה אותה מהפארק עם ספרה הראשון.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

מסלולים , מאת רובין דוידסון

Tracks book cover ספר זה עוקב אחר רובין דוידסון כשהיא נוסעת לבדו ברחבי העיר האוסטרלית בשנת 1980. זה היה מרתק, וכמי שביקרה בכמה מהמקומות אליהם נסעה, מצאתי שזה סיפור סופר מעניין איך הם נראו הרבה לפני שעברתי. הייתי מרותק לדף הראשון בסיפור המרתק הזה של חצץ והרפתקאות.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

בעיית השלושה גופים , מאת ליו צ’יקסין

The Three-Body Problem book cover ] כמה חברים הפנו אותי לטרילוגיית המדע הבדיוני הכוללת חייזרים, חקר חלל, פסיכולוגיה אנושית והמושג האימתני של “יער חשוך” שלא הפסקתי לחשוב עליו. הספר השלישי הוא האהוב עלי ביותר. זו אולי אחת מהטרילוגיות הגדולות ביותר של מדע בדיוני שקראתי ואני סופר נפשית נטפליקס הופכת אותו לסדרה!

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

המעטפה הצהובה , קים דינן

The Yellow Envelope book cover ספר זה מאת קים דינן היה ספר מסע מרתק על אישה שחשה אי נחת בנישואיה ובחייה בפורטלנד. לאחר ששכנעה את בעלה לנסוע בעולם, הם יוצאים להרפתקה שבודקת את נישואיהם. לאורך מסע שנמשך זמן רב משחשבו, קים מוצאת את מקומה בעולם. זה תחבולה שנמצאת בספרי טיולים רבים אבל נהנתי מאוד מהכתיבה והסיפורים שלה.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

מדבר עם זרים , מאת מלקולם גלדוול

Talking to Strangers book cover זה הוא כנראה עכשיו הספר המועדף על מלקולם גלדוול. זה מבט מדהים כיצד אנו (לעיתים קרובות לא מצליחים) לתקשר אחד עם השני. הוא מדבר על האופן שבו אנו מחדירים את האמת ומניחים הנחות לגבי כוונותיהם של אנשים. לעיתים קרובות אנו לא מכניסים את עצמנו לנעליו של האדם האחר כדי להבין מדוע הם מגיבים כפי שהם – ובדרך כלל לא מצליחים לשאול.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

Neverwhere , מאת ניל גיימן

Neverwhere book cover לאחר אבק הכוכבים, הרמתי ספר נוסף של גיימן. בפנטזיה זו, לונדוני יומיומי, ריצ’רד, נקלע ל”לונדון למטה “, עולם שבו העל-טבעי מתרחש מבלי שאנשים למעלה יודעים על כך. כתוב היטב להפליא ומלא בדימויים חיים, זהו הרומן האהוב עלי בשנה.

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

עשר שנים נווד , על ידי!

Ten Years a Nomad book cover ולבסוף, מכיוון שלא הזכרתי את זה כמה חודשים, אם לא אספת עותק של הספר שלי, עכשיו זה זמן נהדר לעשות לכן. זכרונותי עוקבים אחר עשר שנות התרמילאות שלי בעולם ומדברים על עליות וירידות החיים כנווד קבוע. זה החיבור שלי על נסיעות ארוכות טווח ומשהו ששפכתי אליו את ליבי ונשמתי. הקפד להגיע לפגישת מועדון הספרים שלנו בדצמבר בנושא!

קנה באמזון | קנה בחנות הספרים

***

זו הייתה שנה נהדרת לקריאה, ומצאתי כמה כותרות נפלאות וחדשים מדהימים מחברים. COVID אולי הרס לי את תוכניות הנסיעה, אבל אני קורא עוד יותר אדוק. אם יש לך הצעות, שחרר אותן בתגובות.

P.S. – אם אתה מעוניין להשיג ספרים אלו ומקורם בארה”ב או בריטניה, אני ממליץ בחום על חנות ספרים . הוא תומך במוכרי ספרים עצמאיים – ועדיין מוודא שאתה מקבל את הספרים שלך במהירות. ההנחות אינן גדולות, וברור שאין קינדל, אך אם אתה עדיין מקבל עותקים קשיחים, אנא תמוך בחנות הספרים המקומית שלך. אני יודע שזה סופר קשה לא להשתמש באמזון (אני מחדל לזה לעתים קרובות מדי), אבל החנויות הקטנות האלה זקוקות לעזרתנו!

הזמן את הטיול שלך: טיפים וטריקים לוגיסטיים

הזמן את הטיסה שלך
מצא טיסה זולה באמצעות Skyscanner [19459009 ] או מומונדו . הם שני מנועי החיפוש המועדפים עלי מכיוון שהם מחפשים באתרים ובחברות תעופה ברחבי העולם, כך שתמיד תדעו ששום אבן לא נותרה ללא הפיכה.

הזמן את הלינה שלך
אתה יכול להזמין את האכסניה שלך עם Hostelworld . אם ברצונך להישאר במקום אחר, השתמש ב- Booking.com מכיוון שהם מחזירים בעקביות את המחירים הזולים ביותר עבור בתי הארחה ומלונות זולים.

אל תשכח מביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות יגן עליך מפני מחלות, פציעות, גניבות וביטולים. זו הגנה מקיפה למקרה שמשהו ישתבש. אני אף פעם לא יוצא לטיול בלעדיו כיוון שהייתי צריך להשתמש בו פעמים רבות בעבר. אני משתמש ב- נוודים עולמיים כבר עשר שנים.

החברות המועדפות עלי המציעות את השירות והערך הטובים ביותר הן:

מחפש את החברות הטובות ביותר לחסוך כסף עם?
עיין בדף המשאבים עבור החברות הטובות ביותר לשימוש בעת נסיעה! אני מפרט את כל אלה שאני משתמש בהם כדי לחסוך כסף כשאני נוסע – ואני חושב שיעזור לך גם!

להמשך קריאה הספרים האהובים עלי משנת 2020